Miliony euro za Lewandowskiego. Angielski gigant się nie poddaje

Piłka nożna
Miliony euro za Lewandowskiego. Angielski gigant się nie poddaje
fot. PAP

Według angielskiego "Expressu" Manchester City nie rezygnuje z prób zakontraktowania Roberta Lewandowskiego. Szejkowie są gotów wyłożyć za Polaka około 76 milionów euro.

Lewandowski rozgrywa świetny sezon, więc nikogo nie może dziwić fakt, że zainteresowanie jego osobą stopniowo się powiększa. Pep Guardiola bardzo często podkreśla, że z takim zawodnikiem jeszcze nie współpracował, więc oczywiste jest, że wszelkie plotki będą łączyły Polaka z transferem do Manchesteru City, który to hiszpański trener obejmie już latem. Angielskie media spekulują, że Szejkowie zarządzający klubem z Etihad Stadium będą w stanie wyłożyć 76 milionów euro.

 

Lewandowski miałby stworzyć duet napastników z Sergio Aguero, lecz niewykluczone jest, że i tak byłby jedynym wysuniętym piłkarzem Manchesteru. Wszystko przez problemy zdrowotne Argentyńczyka, który bardzo często łapie kontuzje i nie jest w stanie rozegrać jednego pełnego sezonu bez przynajmniej kilkutygodniowej przerwy. Problemem może być to, że City mogą nie zagrać w przyszłym sezonie Ligi Mistrzów! Jeszcze niedawno wydawało się to niemożliwe, ale po kolejnej porażce - tym razem w derbach z Manchesterem United - przewaga nad kolejnymi zespołami ponownie zmalała. "Obywatele" do ostatniej chwili będą musieli bronić czwartego miejsca.

 

To może mieć kluczowe znaczenie nie tylko w ewentualnym sprowadzeniu Lewandowskiego, ale także innych, klasowych piłkarzy. Wyobrażacie sobie finał Ligi Mistrzów między Manchesterem City a Bayernem Monachium, jeśli ci pierwsi zakończyliby sezon poza czwórką? Co zrobiłby Pep Guardiola? Byłoby ciekawie...

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze