TBL: Twierdza Włocławek pozostaje niezdobyta. Anwil lepszy od Energi Czarnych

Pojedynek Anwilu Włocławek z Energą Czarnymi Słupsk miał być starciem dwóch wielkich gwiazd Tauron Basket Ligi, Davida Jelinka i Jerela Blassingame'a. Zwycięsko z tej konfrontacji wyszedł zawodnik Anwilu, który problemy miał tylko na początku. Niepokonany u siebie zespół z Włocławka przedłuża imponującą serię i wygrywa 91:83.

Początek spotkania był świetny w wykonaniu gości, jednak stopniowo David Jelinek i spółka opanowywali sytuację coraz lepiej neutralizując kreującego grę Jerela Blassingame'a. Rozgrywający Energi Czarnych w całym spotkaniu zanotował 17 punktów, jednak z nawiązką odpowiedział mu lider Anwilu. Czech zdobył aż 25 punktów i z minuty na minutę do spółki z kolegami w białych koszulkach zmniejszał przewagę punktową gości. Pierwsza połowa zakończyła się jednak wynikiem 45:41 dla przyjezdnych.

Gospodarze złapali właściwy rytm na przełomie obu połów, gdy za nami było 30 minut gry. Częściej na prowadzeniu utrzymywał się Anwil, ale goście ciągle byli bardzo blisko. Anwil na dobre zdystansował rywali na odległość kilku punktów w czwartej kwarcie: niezwykle ważne rzuty trafiali Chamberlain Oguchi oraz Diduszko. W pewnym momencie Anwil zanotował serię 10:0 i po trójce Dmitriewa było już 83:68. Prowadzący gospodarze znakomicie radzili sobie również z pressingiem rywali, którzy podchodzili wysoko i próbowali wybijać Jelinka i spółkę z rytmu. Ostatecznie Anwil nie roztrwonił kilku oczek przewagi i wygrał 91:83.

Anwil Włocławek - Energa Czarni Słupsk 91:83

MVP: David Jelinek (25 pkt)

Anwil Włocławek: David Jelinek 25, Bartosz Diduszko 17, Fiodor Dmitriew 9, Robert Tomaszek 8, Piotr Stelmach 7, Robert Skibniewski 7, Kamil Łączyński 6, Danilo Andjusic 5, Kervin Bristol 4, Chamberlain Oguchi 3

Energa Czarni Słupsk: Jerel Blassingame 17, Justin Jackson 13, Łukasz Seweryn 12, Florian Campbell 10, Demonte Harper 8, Kacper Borowski 8, Cheikh Mbodj 8, Mantas Cesnauskis 5, Grzegorz Surmacz 2

Skrót meczu w załączonym materiale wideo.