El. MŚ w futsalu: Polska - Kazachstan. Transmisja w Polsacie Sport

Piłka nożna
El. MŚ w futsalu: Polska - Kazachstan. Transmisja w Polsacie Sport
fot. PAP
Dominik Solecki

Polska i Kazachstan tworzą jedną z siedmiu par barażowych, których zwycięzcy pojadą na tegoroczne mistrzostwa świata w futsalu. Pierwszy mecz rozegrany zostanie w Szczecinie. Czy Polacy sprawią niespodziankę i postawią się brązowemu medaliście ostatnich mistrzostw Europy? Transmisja meczu Polska - Kazachstan od 17:45 w Polsacie Sport!

Los nie oszczędził Polaków w barażach do mistrzostw świata w Kolumbii, bowiem reprezentacja Kazachstanu to bardzo wymagający rywal. Dość powiedzieć, że na mistrzostwach Starego Kontynentu w Serbii Kazachowie sięgnęli po brąz, przegrywając w półfinale z późniejszym zwycięzcą turnieju - Hiszpanią. To stawia ich w roli zdecydowanego faworyta tak pierwszego meczu w Szczecinie, jak i całej rywalizacji.

Selekcjoner Andrzej Bianga powołał na jeden z najważniejszych dwumeczów w historii polskiego futsalu 18 zawodników. Najwięcej w kadrze jest graczy Pogoni 04 Szczecin (3), ale sześć innych klubów ma w reprezentacji po dwóch przedstawicieli. Pokonanie Kazachstanu choć w jednym meczu będzie wielkim sukcesem Polaków. Zwycięzcy dwumeczów awansują do mistrzostw świata, które w tym roku na przełomie sierpnia i września odbędą się w Kolumbii. Rewanż w Astanie odbędzie się 12 kwietnia.

Mecz Polska - Kazachstan od 17:45 w Polsacie Sport. Komentują Grzegorz Michalewski i Krzysztof Kuchciak.

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze