Falubaz Zielona Góra nadal bez Hampela

Żużel
Falubaz Zielona Góra nadal bez Hampela
fot. Cyfrasport

Dwukrotny żużlowy wicemistrz świata, zawodnik Falubazu Jarosław Hampel wciąż nie wznowił treningów na torze po złamaniu nogi, którego doznał w czerwcu. Najnowsze wyniki badań pokazują, że w podczas trzech najbliższych tygodni na pewno nie wróci do treningów.

Falubaz w sobotę po raz pierwszy przeprowadził trening na własnym stadionie. Hampel pojawił się na nim, ale nie wyjechał na tor. Zawodnik w poniedziałek przeszedł badania w Poznaniu, a ich wyniki okazały się niezbyt optymistyczne.

 

"Kość udowa, którą Jarek złamał, zrosła się prawidłowo. Problemem są mięśnie wokół tej kości, których jest po prostu za mało. Następny termin badań wyznaczono za trzy tygodnie" - tłumaczy Marek Cieślak, trener ekantor. pl Falubazu.

 

Hampel złamał kość udową w czerwcu 2015 roku. Od tego czasu przechodzi żmudną rehabilitację. Wydawało się, że będzie gotowy na inaugurację sezonu, którą zaplanowano na 10 kwietnia. Cieślak wyklucza taką możliwość.

 

"Skoro po dziewięciu miesiącach nadal jest problem, to nie zniknie w trzy tygodnie. Spodziewaliśmy się tego, że trzeba będzie na Jarka poczekać, dlatego mamy w składzie dodatkowego zawodnika" - powiedział Cieślak.

 

Zielonogórski Falubaz rozpocznie sezon 10 kwietnia meczem z Betard Spartą Wrocław.

IM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze