Kolejny sprawdzian Haye'a! Rywalem Shannon Briggs

Sporty walki
Kolejny sprawdzian Haye'a! Rywalem Shannon Briggs
fot. PAP/EPA

David Haye złapał wysoką falę. Po styczniowym nokaucie na Marku de Morim, kiedy to po trzech latach przerwy wrócił do ringu, przyszła pora na drugi pojedynek w odstępie zaledwie czterech miesięcy. Jak podaje portal BoxRec, Haye już 21 maja zmierzy się w Londynie z Shannonem Briggsem.

Hayemaker w 2011 roku przegrał wysoko na punkty z Władimirem Kliczką i stracił mistrzowski pas WBA w kategorii ciężkiej. Anglik wyłączył się na trzy lata. Leczył wszelkiego rodzaju kontuzje i przeszedł nawet operację ramienia, by na początku tego roku wrócić do ringu na pełnej świeżości. Był na tyle wygłodniały, że znokatował De Moriego już w pierwszej rundzie. Po walce wyznał, że ma tylko jeden cel: odzyskać tytuł.

W maju czeka go drugi poważny sprawdzian. Briggs to pięściarz o podobnym mianowniku. Co prawda o dekadę starszy, ale po pojedynku z Kliczką - tyle że z Witalijem - także na długie miesiące wypadł z ringu, by następnie odrodzić się w wielkim stylu. Dziś 44-letni Amerykanin pozostaje niepokonany od ośmiu walk, w sześciu z nich nokautując rywala w pierwszej rundzie. Czy Haye w swoim rodzimym Londynie zdoła przerwać jego passę?

Walka odbędzie się w popularnej hali O2 Arena na dystansie 10 rund.

RH, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze