ME w judo: Ostatnie sprawdziany Polaków w Gruzji i Turcji

Sporty walki
ME w judo: Ostatnie sprawdziany Polaków w Gruzji i Turcji
fot. PAP
Paweł Zagrodnik w białym

Turnieje Grand Prix w stolicy Gruzji Tbilisi (25-27 marca) i tureckim Samsun (1-3 kwietnia) to ostatnie sprawdziany polskich judoków przed mistrzostwami Europy, które w dniach 21-24 kwietnia odbędą się w rosyjskim Kazaniu.

- W Tbilisi wystartują Karolina Pieńkowska (52 kg), Agata Perenc (52 kg), Arleta Podolak (57 kg), Karolina Tałach (63 kg) i Katarzyna Kłys (70 kg) oraz Paweł Zagrodnik (66 kg), Damian Szwarnowiecki (73 kg), Łukasz Błach (81 kg), Patryk Ciechomski (90 kg) i Maciej Sarnacki (+100 kg) - poinformował dyrektor sportowy Polskiego Związku Judo Adam Maj.

W miniony weekend, po długiej przerwie spowodowanej kontuzją kolana, na tatami wróciła siódma zawodniczka igrzysk w Londynie Daria Pogorzelec (78 kg). W podpoznańskim Luboniu wygrała zawody Pucharu Polski, pokonując dwie rywalki przed czasem.

W Gruzji i Turcji Pogorzelec nie będzie rywalizować, podobnie jak m.in. inna wracająca po kontuzji judoczka Agata Ozdoba (63 kg), a także Katarzyna Furmanek (+78kg) i Jakub Kubieniec (81 kg). Oni również przygotowują się już pod kątem ME i nie mają zaplanowanych żadnych turniejów, nawet słabszej rangi. Kilka dni temu właśnie w Pucharze Europy w Sarajewie, który nie jest zaliczany do kwalifikacji olimpijskich, triumfowała Kłys, medalistka mistrzostw świata i Europy.

W najbliższym czasie trenerzy kadry Aneta Szczepańska (kobiety) i Piotr Sadowski (mężczyźni) ogłoszą składy na ME w Kazaniu. W ekipie panów wciąż trwa walka o miejsce np. w 66 kg; w jednej wadze można zgłosić maksymalnie dwóch zawodników, ale nie może być ich łącznie więcej niż dziewięciu w danej reprezentacji. W Gruzji powalczy Zagrodnik, a w Turcji - Michał Bartusik i Aleksander Beta.

RH, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie