Trentino Volley zagra w Krakowie!

W spotkaniu II rundy fazy play-off Ligi Mistrzów siatkarze Biełogorie Biełgorod przegrali z Trentino Volley 2:3. Mistrzowie Włoch, którzy wygrali pierwsze spotkanie 3:0, dzięki takiemu wynikowi zapewnili sobie awans do turnieju Final Four Ligi Mistrzów, który zostanie rozegrany 16-17 kwietnia w Krakowie.

W pierwszym starciu obu ekip siatkarze Trentino Diatec wygrali na własnym terenie 3:0.  Początek rewanżowego spotkania również przebiegał pod dyktando drużyny z Włoch; gospodarze mieli kłopoty z kończeniem ataków i przegrywali na pierwszej przerwie 3:8. W dalszej części seta goście utrzymywali przewagę (12:16, 15:22) i pewnie wygrali premierową odsłonę. Serwis Romana Daniłowa w siatkę dał im piłkę setową (16:24), a tę partię zakończył Tine Urnaut obijając blok rywali.  W tym momencie Rosjanie znaleźli się pod ścianą: porażka w jeszcze jednym secie eliminowała ich z Final Four Ligi Mistrzów. Nic więc dziwnego, że drugą partię gospodarze rozpoczęli z animuszem i szybko wypracowali sobie przewagę. Po ataku Siergieja Tietiuchina było już 5:1, na pierwszej przerwie 8:5 i choć później gra się wyrównała, Rosjanie utrzymywali minimalną przewagę. Co prawda Tine Urnaut doprowadził do wyrównania przy stanie 20:20, ale decydujące piłki, m.in. dzięki dobrej grze Marko Ivovića padły łupem gospodarzy.

Trzecia odsłona miała wyrównany przebieg. Prowadzenie przechodziło z rąk do rąk, wynik długo, do stanu 23:23, oscylował wokół remisu. Piłkę setową wywalczyli siatkarze Trentino Diatec, a zdobył ją Oleg Antonow. W kolejnej akcji ten sam zawodnik asem serwisowym zakończył seta i zapewnił swej drużynie awans do turnieju Final Four Ligi Mistrzów w Krakowie. W tej sytuacji w dalszej części meczu gospodarze grali już wyłącznie o honor.  Wicemistrzowie Rosji mieli przewagę na przestrzeni czwartego seta i wygrali tę partię 25:22; piłkę setową wywalczył Taras Chtiej, a decydujący punkt siatkarze Biełogorie zdobyli po błędzie serwisowym Tiziano Mazzone. Tie-break miał bardzo wyrównany przebieg i zakończył się rywalizacją na przewagi. Dmitrij Krasikow dał gospodarzom piłkę meczową (14:13), ale w kolejnych akcjach punktowali już tylko siatkarze Trentino. Atak ataku Tiziano Mazzone przyniósł piłkę meczową, a  Gabriele Nelli ustalił zagrywką wynik seta na 14:16 i zakończył mecz.

II runda fazy play-off Ligi Mistrzów:

Biełogorie Biełgorod - Trentino Volley 0:3, 2:3 (17:25, 25:21, 23:25, 25:22, 14:16)
Halkbank Ankara - Cucine Lube Civitanova (2:3), 23 marca, godzina 16:30; transmisja - Polsat Sport Extra.
PGE Skra Bełchatów - Zenit Kazań (3:2), 24 marca, godzina 18:00; ; transmisja - Polsat Sport.

Mistrzowie Polski – siatkarze Asseco Resovii, mają już zapewniony awans do Final Four jako gospodarze turnieju, który zostanie rozegrany od 16 do 17 kwietnia w Tauron Arenie Kraków.

W załączonym materiale wideo decydujące akcje, które przypieczętowały awans Trentino Volley.