WTA w Katowicach: Polki atakują

Tenis
WTA w Katowicach: Polki atakują
fot. PAP

Polki Magda Linette i Paula Kania zagrają w rozpoczynających się 2 kwietnia kwalifikacjach tenisowego turnieju WTA w Katowicach. Z „jedynką” w turnieju głównym wystąpi Agnieszka Radwańska. Transmisje turnieju na sportowych antenach Polsatu.

Lista kwalifikacyjna została opublikowana we wtorek. Do „rozdania” są jeszcze dwie „dzikie karty”, które będą przyznane przed zawodami.

 

Wcześniej w ten sposób do kwalifikacji dostały się Anastazja Szoszyna (halowa mistrzyni Polski) i Weronika Falkowska (halowa mistrzyni kraju juniorek).

 

O przepustki do turnieju głównego zagrają 32 tenisistki – 28 na podstawie rankingu i cztery z „dzikimi kartami”. Listę uczestniczek otwiera Chorwatka Donna Vekic (90 miejsce w rankingu WTA).

 

Turniej główny rozpocznie się 4 kwietnia. Rywalizacja toczyć się będzie w Spodku i połączonym z nim tunelem Międzynarodowym Centrum Kongresowym.

 

Największą gwiazdą organizowanych po raz czwarty zawodów (pula nagród 250 tys. dolarów) będzie aktualnie druga na liście WTA Radwańska, która startowała w Katowicach w dwóch ostatnich latach i za każdym razem odpadała w półfinale.

 

Poprzednią edycję turnieju, w kwietniu 2015, wygrała Słowaczka Anna Karolina Schmiedlova, która w finale pokonała Camilę Giorgi 6:4, 6:3. Włoszka w półfinale okazała się lepsza od Agnieszki Radwańskiej.

 

W rywalizacji singlowej wzięły udział cztery Polki. Najlepszy wynik uzyskała Agnieszka Radwańska, jej młodsza siostra Urszula i Magdalena Fręch przegrały mecze otwarcia, a Magda Linette dotarła do 1/8 finału.

 

Pierwszą edycję zawodów wygrała Włoszka Roberta Vinci, która w finale pokonała Czeszkę Petrę Kvitovą. Z powodów proceduralnych nie mogła wtedy zagrać Agnieszka Radwańska. W roku 2014 Polka już wystąpiła, odpadając w półfinale z późniejszą triumfatorką, Francuzką Alize Cornet.

 

Pierwszy turniej miał pulę nagród 235 tys. dol., potem wzrosła ona do 250 tys. Pierwsze dwie edycje rozgrywane były tylko w Spodku, w roku 2015 część meczów gościło wybudowane w międzyczasie Międzynarodowe Centrum Kongresowe.

psl, PAP, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze