Blatter wybiera się na mundial do Rosji

Piłka nożna
Blatter wybiera się na mundial do Rosji
fot.PAP/EPA

Były prezydent FIFA Joseph Blatter, mimo ciążącej na nim kary sześcioletniego zakazu działalności w futbolu, wybiera się na mundial do Rosji w 2018 roku. - Jeśli ktoś zaprasza, wypada takie zaproszenie przyjąć - powiedział w wywiadzie dla "Frankfurter Allgemeinen Zeitung".

Blatter kilka dni temu przyznał, że na zaproszenie prezydenta Rosji Władimira Putina ma być jednym z honorowych gości najbliższych mistrzostw świata. 26 lutego zakończył się 18-letni okres rządów Szwajcara w FIFA. Jego następcą został Gianno Infantino, dotychczas sekretarz generalny UEFA.

 

W grudniu Blatter, który 10 marca skończył 80 lat, i szef UEFA Michel Platini zostali zdyskwalifikowani na osiem lat w związku z podejrzeniem o korupcję, później karę zmniejszono do sześciu. Sprawa dotyczyła przelewu w wysokości dwóch milionów franków (1,82 mln euro) z 2011 roku. Obaj utrzymują, że było to wynagrodzenie za pracę, którą Francuz wykonał na rzecz światowej federacji 10 lat wcześniej, a umowa była ustna. Komisja Etyki uznała te tłumaczenia za "mało przekonujące" i orzekła, że dopuścili się przekroczenia norm etycznych.

 

17 marca Międzynarodowy Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu (CAS) poinformował, że wpłynęło odwołanie Blattera, który domaga się anulowania wszelkich kar nałożonych przez FIFA. Wcześniej z tej samej drogi skorzystał Platini.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie