Minimalne zwycięstwo Ukrainy. Cypr tylko postraszył (WIDEO)

W pierwszym ze sprawdzianów rozpoczynających przygotowania Ukrainy do Euro 2016 Ukraińcy zapisali na swoim koncie minimalne zwycięstwo nad Cyprem, które może jednak pozostawiać wiele do życzenia. Po trafieniu Tarasa Stepanenko skończyło się 1:0, jednak w końcówce goście byli bliscy wyrównania.

Pierwsze minuty stały pod znakiem uśmiechu niemocy w wykonaniu Andrija Szewczenki, który łapał się za głowę widząc, jakie sytuacje pod bramką rywali marnują jego rodacy. Fatalnie pomylił się chociażby Roman Zozulja, który chybił z kilku metrów do pustej bramki.

Przełom nadszedł w 40. minucie, kiedy na gola udało się zamienić stały fragment gry. Dośrodkowanie z rzutu wolnego wywołało duży chaos pod bramką Panayi, który nie należał do najpewniejszych zawodników tego wieczora. Niepewna interwencja bramkarza Cypryjczyków pozwoliła Tarasowi Stepanenko dobić piłkę do bramki z najbliższej odległości i zdobyć jedyną bramkę na stadionie w Odessie.

Ukraińcy solidnie wyglądali z tyłu, gdzie przez długie fragmenty spotkania panował spokój i organizacja. Denis Boyko nie miał nic do roboty aż do 86. minuty, kiedy nad jego bramkę nadciągnęły czarne chmury i bardzo szczęśliwie zachował on czyste konto.

Znakomite okazje Soteriou - trafił w słupek po kontrataku i zmusił do najwyższego trudu bramkarza Ukraińców strzałem głową - były bardzo bliskie powodzenia i kompletnie odmieniłyby obraz spotkania. Tak się jednak nie stało, a grupowi rywale Polaków naszym wzorem dopisali sobie zwycięstwo 1:0.

Ukraina - Cypr 1:0