Final Four nie dla Skry! Zenit miażdży w Atlas Arenie

Spotkanie PGE Skry Bełchatów z Zenitem Kazań wyłoniło ostatniego uczestnika Final Four Ligi Mistrzów. Bełchatowianie, po wyjazdowej wygranej 3:2 mieli spore nadzieje na awans. Niestety, faworyci do meczu w Atlas Arenie przystąpili bardzo skoncentrowani, zagrali na dużo wyższym poziomie, niż w pierwszym starciu i pewnie wygrali 3:0, uzyskując awans do turnieju w Krakowie.

W pierwszym spotkaniu rozegranym w Kazaniu Zenit nieoczekiwanie przegrał z PGE Skrą Bełchatów 2:3 (25:23, 25:21, 23:25, 25:27, 16:18).  To było bardzo emocjonujące spotkanie. Podopieczni Miguela Falaski przegrywali 0:2, pokazali jednak charakter, odrobili straty i po zaciętym, zakończonym rywalizacją na przewagi, tie-breaku triumfowali nad mistrzami Rosji. W tej sytuacji awans do najlepszej czwórki Europy dawała ekipie z Bełchatowa jakakolwiek wygrana.

Początek premierowej odsłony to walka punkt za punkt i jedno oczko zaliczki Skry na pierwszej przerwie. Kluczowe znaczenie dla wyniku tej partii miała jej środkowa część, gdy goście zaczęli nękać bełchatowian zagrywką, dwoma asami popisał się Wilfredo Leon, gospodarze zaczęli mieć problemy z przyjęciem i na drugiej przerwie wynik zdecydowanie zmienił się na niekorzyść reprezentantów PlusLigi (11:16).  W końcówce mistrzowie Rosji utrzymywali dystans, skutecznie grali w kontrataku i pewnie wygrali seta. Wynik na 19:25 ustalił  Andriej Aszczew atakiem z przechodzącej piłki.

Druga partia również zaczęła się od wyrównanej walki, znów gospodarze mieli punkt zaliczki na pierwszej przerwie, i znów w środkowej części seta inicjatywę przejęli goście (14:16). Bełchatowianie odrobili straty, gdy kapitalną akcję Skry skończył Facundo Conte (17:17). Zenit znów odskoczył, ale w końcówka miała emocjonujący przebieg. Goście mieli piłkę setową przy stanie 22:24, w następnej akcji punkt zdobył Nicolas Uriarte, ale w kolejnej Maksim Michajłow skutecznym atakiem zakończył seta.

Trzeci set rozpoczął się od zdecydowanej przewagi gości (2:6, 3:8).  Miguel Falasca dokonał zmiany na pozycji atakującego, słabiej dziś dysponowanego Mariusza Wlazłego zastąpił Marcel Gromadowski. Po przerwie technicznej Skra wróciła do gry, zaczęła odrabiać straty (8:10), ale podopieczni Władimira Alekno nie pozwolili bełchatowianom doprowadzić do wyrównania.  Goście znów wypracowali sobie przewagę, pewnie wygrali tę partię (19:25), cały mecz i wywalczyli awans do FInal Four.

Spotkanie Skry z Zenitem wyłoniło ostatniego uczestnika krakowskiego Final Four. We wtorkowym półfinale siatkarze Biełogorie Biełgorod przegrali 2:3 z Trentino Volley. Awans do turnieju w Krakowie wywalczyli mistrzowie Włoch, którzy wygrali pierwsze spotkanie 3:0. W środę z kolei, po niezwykle emocjonującym spektaklu siatkarze Halkbank Ankara (z Michałem Kubiakiem w składzie) wygrali z Cucine Lube Banca Marche Civitanova 3:2. Drużyna ze stolicy Turcji nie zagra jednak w Final Four, o czym zadecydował przegrany 15:17 złoty set. Mistrzowie Polski – siatkarze Asseco Resovii, mają już zapewniony awans do Final Four jako gospodarze turnieju, który zostanie rozegrany od 16 do 17 kwietnia w Tauron Arenie Kraków.

PGE Skra Bełchatów - Zenit Kazań 0:3 (19:25, 23:25, 19:25)

PGE Skra: Nicolas Uriarte, Facundo Conte, Karol Kłos, Mariusz Wlazły, Nicolas Marechal, Srecko Lisinac - Kacper Piechocki (libero) – Andrzej Wrona, Marcel Gromadowski, Robert Milczarek.

Zenit: Aleksander Butko, Matthew Anderson, Andriej Aszczew, Maksim Michajłow, Wilfredo Leon, Aleksander Gucaljuk - Teodor Salparow (libero) - Igor Kobzar.

16:09

Transmisja spotkania w Polsacie Sport; początek przedmeczowego studia o godzinie 17.30.

17:33

Rozpoczynamy studio Polsatu Sport. Gośćmi Jerzego Mielewskiego są: Ryszard Bosek i Łukasz Kadziewicz.

18:03

SKRA: Nicolas Uriarte, Mariusz Wlazły, Karol Kłos, Srećko Lisinac, Facundo Conte, Nicolas Marechal  i Kacper Piechocki (libero).
ZENIT: Matthew  Andreson, Aleksander Butko, Wilfredo Leon, Andriej Aszczew, Aleksander Gutsaljuk, Maksim Michajłow i  Teodor  Salparow (libero).

18:04

SKRA - ZENIT 0:0, 1:0 Pierwszy punkt szczęśliwie zdobyty przez bełchatowian.

18:04

SKRA - ZENIT 0:0, 2:2 Wilfredo Leon pomylił się w polu zagrywki.

18:06

SKRA - ZENIT 0:0, 3:4 Nicolas Uriarte przestrzelił zagrywkę.

18:06

SKRA - ZENIT 0:0, 4:4 Walka punkt za punkt na początku meczu.

18:07

SKRA - ZENIT 0:0, 4:6 Matthew Andreson - as serwisowy.

18:08

SKRA - ZENIT 0:0, 6:6 Karol Kłos - as serwisowy.

18:09

SKRA - ZENIT 0:0, 7:7 Wilfredo Leon atakuje w aut.

18:10

SKRA - ZENIT 0:0, 8:7 Skuteczny blok Srećko Lisinaca i punkt zaliczki gospodarzy na pierwszej przerwie.

18:12

SKRA - ZENIT 0:0, 9:8 Nicolas Marechal po bloku rywali.

18:13

SKRA - ZENIT 0:0, 9:10 Wilfredo Leon - as serwisowy.

18:13

SKRA - ZENIT 0:0, 9:11 Wilfredo Leon - as serwisowy. Czas dla Miguela Falaski.

18:16

SKRA - ZENIT 0:0, 11:13 Skutecznie Facundo Conte.

18:17

SKRA - ZENIT 0:0, 11:14 Andriej Aszczew z przesuniętej krótkiej.

18:17

SKRA - ZENIT 0:0, 11:15 Mariusz Wlazły dotknął siatki.

18:18

SKRA - ZENIT 0:0, 11:16 Maksim Michajłow kończy kontrę Rosjan. Pięć oczek zaliczki Zenita na drugiej przerwie.

18:19

SKRA - ZENIT 0:0, 12:16 Matthew  Andreson nie trafił w boisko.

18:19

SKRA - ZENIT 0:0, 13:16 Facundo Conte - as serwisowy.

18:20

SKRA - ZENIT 0:0, 13:18 Karol Kłos zablokowany.

18:21

SKRA - ZENIT 0:0, 13:18 Miguel Falasca prosi o drugi czas.

18:22

SKRA - ZENIT 0:0, 14:19 Andriej Aszczew z przesuniętej krótkiej.

18:23

SKRA - ZENIT 0:0, 15:20 Mariusz Wlazły przestrzelił zagrywkę.

18:24

SKRA - ZENIT 0:0, 16:21 W złym momencie psuje zagrywkę Nicolas Marechal.

18:25

SKRA - ZENIT 0:0, 18:21 Srećko Lisinac - as serwisowy. Skra podrywa się do walki.

18:25

SKRA - ZENIT 0:0, 18:23 Zablokowany Mariusz Wlazły.

18:26

SKRA - ZENIT 0:0, 19:23 Facundo Conte po bloku rywali.

18:28

SKRA - ZENIT 0:1 (19:25)  Andriej Aszczew atakiem z przechodzącej piłki kończy pierwszą odsłonę. Zdecydowane zwycięstwo Zenita.

18:33

SKRA - ZENIT 0:1, 2:2 Długa wymiana, którą kończy blok na Mariuszu Wlazłym.

18:34

SKRA - ZENIT 0:1, 3:3 Skutecznie Wilfredo Leon.

18:35

SKRA - ZENIT 0:1, 4:3 Mariusz Wlazły skutecznie.

18:36

SKRA - ZENIT 0:1, 5:4 Punktuje Srećko Lisinac.

18:37

SKRA - ZENIT 0:1, 6:5 Punktuje Facundo Conte.

18:38

SKRA - ZENIT 0:1, 7:5 Matthew Andreson atakuje po skosie w aut.

18:38

SKRA - ZENIT 0:1, 7:7 Facundo Conte przestrzelił atak.

18:39

SKRA - ZENIT 0:1, 8:7 Facundo Conte przełamał blok rywali i znów minimalne prowadzenie Skry na pierwszej przerwie.

18:41

SKRA - ZENIT 0:1, 9:9 Maksim Michajłow przedarł się przez blok Skry.

18:42

SKRA - ZENIT 0:1, 10:10 Skutecznie Nicolas Marechal.

18:44

SKRA - ZENIT 0:1, 10:12 Facundo Conte zablokowany przez Wilfredo Leona.

18:45

SKRA - ZENIT 0:1, 12:13 Nicolas Marechal kończy kontrę bełchatowian.

18:45

SKRA - ZENIT 0:1, 13:13 Srećko Lisinac! Skra odrabia straty!

18:47

SKRA - ZENIT 0:1, 13:15 Maksim Michajłow punktuje po kapitalnej obronie Aleksandra Butko.

18:47

SKRA - ZENIT 0:1, 14:16 Dwa oczka zaliczki gości na drugiej przerwie.

18:49

SKRA - ZENIT 0:1, 16:17 Karol Kłos skutecznie.

18:50

SKRA - ZENIT 0:1, 17:17 Kapitalną akcję Skry kończy Facundo Conte.

18:51

SKRA - ZENIT 0:1, 17:19 Matthew Andreson kończy kontrę gości.

18:52

SKRA - ZENIT 0:1, 18:19 Znów punktuje Facundo Conte.

18:53

SKRA - ZENIT 0:1, 18:21 Maksim Michajłow - as serwisowy. Miguel Falasca bierze czas.

18:54

SKRA - ZENIT 0:1, 18:22 Mariusz Wlazły zablokowany.

18:55

SKRA - ZENIT 0:1, 18:22 Miguel Falasca znów prosi o czas.

18:56

SKRA - ZENIT 0:1, 19:22 Maksim Michajłow przekroczył linię podczas zagrywki.

18:57

SKRA - ZENIT 0:1, 20:22 Topnieje przewaga gości. Opiekun Zenita po raz pierwszy w tym meczu bierze czas.

18:58

SKRA - ZENIT 0:1, 20:23 Punktuje Maksim Michajłow.

18:58

SKRA - ZENIT 0:1, 21:23 Punktuje Srećko Lisinac.

19:00

SKRA - ZENIT 0:1, 22:23 Matthew  Andreson atakuje w aut! Bełchatowianie łapią kontakt z rywalami. Władimir Alekno bierze drugi czas.

19:01

SKRA - ZENIT 0:1, 22:24 Piłka setowa dla Zenita.

19:01

SKRA - ZENIT 0:1, 23:24 Szczęście na siatce miał Nicolas Uriarte.

19:02

SKRA - ZENIT 0:2 (19:25, 23:25) Maksim Michajłow skutecznym atakiem kończy drugą partię.

19:08

SKRA - ZENIT 0:2, 2:3 Punktuje Maksim Michajłow.

19:10

SKRA - ZENIT 0:2, 2:5 Skuteczny atak Wilfredo Leona. Miguel Falasca bierze czas.

19:11

SKRA - ZENIT 0:2, 2:6 Zablokowany Mariusz Wlazły. Zmiana na pozycji atakującego w ekipie Skry.

19:12

SKRA - ZENIT 0:2, 3:8 Skutecznie Wilfredo Leon. Zdecydowana przewaga mistrzów Rosji na pierwszej przerwie.

19:14

SKRA - ZENIT 0:2, 4:8 Punktuje Facundo Conte.

19:14

SKRA - ZENIT 0:2, 4:9 Andriej Aszczew skutecznie ze środka.

19:15

SKRA - ZENIT 0:2, 5:9 Marcel Gromadowski obija dłonie blokujących rywali.

19:16

SKRA - ZENIT 0:2, 7:10 Wilfredo Leon atakuje w aut.

19:17

SKRA - ZENIT 0:2, 8:10 Skra wraca do gry! Władimir Alekno bierze czas.

19:19

SKRA - ZENIT 0:2, 8:12 Wilfredo Leon - as serwisowy.

19:21

SKRA - ZENIT 0:2, 9:14 Marcel Gromadowski zablokowany. Miguel Falasca prosi o przerwę.

19:22

SKRA - ZENIT 0:2, 10:14 Skuteczny atak Facundo Conte.

19:23

SKRA - ZENIT 0:2, 10:16 Facundo Conte atakuje w aut. Coraz trudniejsza sytuacja siatkarzy Skry.

19:25

SKRA - ZENIT 0:2, 11:16 Aleksander Butko myli się w polu zagrywki.

19:26

SKRA - ZENIT 0:2, 12:17 Matthew Andreson serwuje w siatkę.

19:27

SKRA - ZENIT 0:2, 13:19 Trafia w boisko Srećko Lisinac.

19:28

SKRA - ZENIT 0:2, 13:20 Skuteczny blok Wilfredo Leona.

19:30

SKRA - ZENIT 0:2, 15:21 Błędy serwisowe po obu stronach siatki.

19:31

SKRA - ZENIT 0:2, 16:23 Zablokowany Marcel Gromadowski.

19:32

SKRA - ZENIT 0:2, 18:23 Facundo Conte obija blok rywali.

19:33

SKRA - ZENIT 0:2, 18:24 Maksim Michajłow z drugiej linii. Piłka meczowa dla Zenita.

19:33

SKRA - ZENIT 0:2, 19:24 Skutecznie Andrzej Wrona.

19:34

SKRA - ZENIT 0:3 (19:25, 23:25, 19:25) Maksim Michajłow kończy mecz! Zdecydowane zwycięstwo ekipy z Kazania.