PlusLiga: Łuczniczka rozgromiona przez Cuprum

W spotkaniu inaugurującym 24. kolejkę PlusLigi siatkarze Łuczniczki Bydgoszcz przegrali 0:3 z Cuprum Lubin. Gospodarze jedynie w drugim, zakończonym rywalizacją na przewagi, secie zdołali nawiązać wyrównaną walkę z rywalami; w pozostałych odsłonach ulegli bardzo wyraźnie.

Premierowa odsłona zakończyła się zdecydowanym zwycięstwem siatkarzy z Lubina. Goście wypracowali sobie przewagę już na pierwszej przerwie technicznej (4:8). Skuteczna gra Łukasza Kaczmarka  i dobrze funkcjonujący blok  pozwoliły jeszcze tę zaliczkę powiększyć w środkowej części seta (10:16).  W końcówce straty gospodarzy przekroczyły dziesięć oczek (12:23) i choć zdołali odrobić kilka punktów, przegrali wyraźnie 16:25. Decydujący punkt goście uzyskali po błędzie serwisowym Łukasza Wiese.

Drugi set miał już dużo bardziej wyrównany i emocjonujący przebieg. Co prawda początkowo sytuacja przypominała odsłonę pierwszą, gospodarze zdecydowanie przegrywali na obu przerwach technicznych (5:8, 10:16), później jeszcze 12:20, jednak w końcówce, gdy goście byli już niemal pewni wygranej, zdołali odrobić straty. Grę na swoje barki wziął Jakub Jarosz, dobre zagrywki dołożył Michał Ruciak i w efekcie gospodarze wyrównali na 23:23. Goście pierwsi mieli piłkę setową, ale rywalizację rozstrzygnęła rywalizacja długa na przewagi, którą gospodarze przegrali 28:30.

W trzeciej partii przewagę uzyskali początkowo gospodarze, którzy po skutecznym ataku Michała Ruciaka prowadzili na pierwszej przerwie 8:6. W środkowej części gra się wyrównała, a następnie do głosu doszli goście. Już na drugiej przerwie siatkarze z Lubina mieli trzy oczka zaliczki, po skutecznym ataku Łukasza Kaczmarka. W końcówce podopieczni Gheorghe Cretu utrzymywali kilkupunktową przewagę i kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Robert Täht skutecznym atakiem ustalił wynik tej partii na 20:25 i zakończył całe spotkanie.MVP Grzegorz Łomacz.

Łuczniczka Bydgoszcz - Cuprum Lubin 0:3 (16:25, 28:30, 20:25)

Łuczniczka: Murilo Radke, Łukasz Wiese, Grzegorz Kosok, Jakub Jarosz, Kevin Klinkenberg, Wojciech Jurkiewicz - Michał Żurek (libero) - Dawid Murek, Nikodem Wolański, Michał Ruciak.

Cuprum: Marcin Możdżonek, Łukasz Kaczmarek, Keith Pupart, Marcus Bohme, Grzegorz Łomacz, Robert Taht - Paweł Rusek (libero) - Adam Michalski, Wojciech Włodarczyk, Mateusz Malinowski, Maciej Gorzkiewicz.

Pozostałe mecze 24. kolejki PlusLigi:

2016-03-30: Lotos Trefl Gdańsk - Indykpol AZS Olsztyn (20.30)
2016-03-31: AZS Częstochowa - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (18.00)
2016-03-31: Asseco Resovia Rzeszów - MKS Będzin (18.00)
2016-04-01: BBTS Bielsko-Biała - Effector Kielce (20.00)
2016-04-02: Jastrzębski Węgiel - AZS Politechnika Warszawska (17.00)
2016-04-02: PGE Skra Bełchatów - Cerrad Czarni Radom (18.00).

Zaległy mecz 14. kolejki:

2016-03-24: Lotos Trefl Gdańsk - BBTS Bielsko-Biała 3:1 (21:25, 25:18, 25:18, 25:18) MVP: Miłosz Hebda.