Czołowy środkowy Plusligi nie zagra do końca sezonu!

Siatkówka
Czołowy środkowy Plusligi nie zagra do końca sezonu!
fot. CyfraSport

Środkowy Indykpolu AZS Olsztyn Maciej Zajder z powodu kontuzji dłoni nie zagra już do końca tego sezonu ekstraklasy siatkarskiej - poinformowały w piątek władze klubu. Zastąpi go jeden z zawodników Młodej Ligi, niespełna 21-letni Maciej Ostaszyk.

Jak poinformował prezes olsztyńskiego klubu Tomasz Jankowski, 28-letni siatkarz doznał urazu palca lewej ręki z odpryskiem kości i ta kontuzja wyłącza go z gry do końca sezonu. Zajder był jednym z trzech - obok Thomasa Koelewijna i Miłosza Zniszczoła - zawodników w składzie Indykpolu grających na pozycji środkowego.

 

Według Jankowskiego, w tej sytuacji klub nie będzie już szukał kadrowego wzmocnienia z zewnątrz, a trener Andrea Gardini skorzysta jedynie z zawodników grających dotychczas w drużynie młodzieżowej. Zajdera w najbliższym meczu ma zastąpić niespełna 21-letni Maciej Ostaszyk.

 

Do zespołu dołączył natomiast w ostatnich dniach fiński siatkarz Mikko Oivanen. W tym przypadku olsztynianie skorzystali z tzw. transferu medycznego, bo po kontuzji Brama van den Driesa mieli od stycznia tylko jednego atakującego.

 

Siatkarzom Indykpolu do końca rozgrywek fazy zasadniczej pozostały trzy spotkania z drużynami z czołówki tabeli. W najbliższą środę zagrają z Lotosem Treflem w Gdańsku, potem u siebie ze Skrą Bełchatów i na wyjeździe z Zaksą Kędzierzyn-Koźle.

 

Po 23 kolejkach PlusLigi zespół z Olsztyna znajduje się na ósmym miejscu tabeli.

psl, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze