Skromna wygrana Irlandii nad Szwajcarią. Przesądził gol stopera

Irlandia na Aviva Stadium w Dublinie pokonała 1:0 Szwajcarię. Zwycięski gol padł już w 2. minucie meczu kiedy to obrońca Aston Villi Ciaran Clark skierował piłkę do bramki Helwetów. Drużyna Martina O’Neila mimo, że nie była stroną przeważającą mogła cieszyć się z wygranej.

Więcej z gry w spotkaniu w stolicy Irlandii mieli Szwajcarzy, który już w 120. sekundzie spotkania stracili gola. Przyjezdni po fatalny początku z biegiem czasu przejmowali inicjatywę, ale liczba sytuacji podbramkowych nie przełożyła się na bramki. Dlatego pierwsza część meczu zakończyła się skromnym prowadzeniem rywali Polaków z ostatnich eliminacji do mistrzostw Europy we Francji.

Po przerwie obraz gry w zasadzie nie uległ zmianie. To Helweci mieli dużą przewagę, ale brakowało im szczęścia pod bramką strzeżoną przez Darrena Randolpha. Mimo licznych sytuacji ze strony Szwajcarów irlandzki golkiper zachował czyste konto, a mecz zakończył się minimalną wygraną miejscowych.

Irlandia - Szwajcaria 1:0 (1:0)

Bramka: Ciaran Clark (2')