Ważne zwycięstwo podopiecznych Kasperczaka

Piłka nożna
Ważne zwycięstwo podopiecznych Kasperczaka
fot.Cyfrasport

Prowadzona przez Henryka Kasperczaka reprezentacja Tunezji pokonała 1:0 Togo. Dzięki tej wygranej Tunezyjczycy pozostają w grze o awans na Puchar Narodów Afryki, który będzie rozgrywany w przyszłym roku.

Ekipa prowadzona przez polskiego szkoleniowca rozpoczęła grę w fazie grupowej eliminacji od wysokiego zwycięstwa nad Dżibuti aż 8:1. Jednak w drugiej serii gier Tunezyjczycy sensacyjnie ulegli Liberii 0:1. Mecz z Togo był dla Tunezji o być albo nie być. Zespół Henryka Kasperczaka wytrzymał presję i sięgnął po trzy punkty. Zwycięską bramkę dla drużyny Polaka zdobył Youssef Msakni.

 

Kasperczak jest selekcjonerem reprezentacji Tunezji od lipca minionego roku. To już jego druga przygoda z tą kadrą tego kraju. Były trener m.in. krakowskiej Wisły prowadził „Orły Kartaginy” w latach 1994-1998. Zdobył z nimi wówczas srebrny medal PNA 1996 i wywalczył awans na MŚ 1998 we Francji. Doświadczony szkoleniowiec z afrykańskich drużyn prowadził również Wybrzeże Kości Słoniowej, Maroko, Mali oraz Senegal.

A.J., Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze