Anglicy wyszarpali zwycięstwo z Niemcami! Genialny gol Vardy'ego

Anglia, chociaż przegrywała już 0:2, odrobiła straty z nawiązką i pokonała Niemcy 3:2. Dwie bramki dla "Synów Albionu" zdobyli dwaj najlepsi snajperzy Premier League Harry Kane oraz Jamie Vardy. Gola na wagę zwycięstwa w doliczonym czasie gry strzelił Erik Dier.

Mecz Niemców z Anglikami to od zawsze klasyk. "Synowie Albionu" w grupie eliminacyjnej do Euro 2016 zgromadzili wszystkie 30 możliwych punktów i podczas francuskiego turnieju będą jednym z faworytów. Oczywiście największym kandydatem do wygrania czempionatu jest ekipa naszych zachodnich sąsiadów, którzy są aktualnymi mistrzami świata.

Roy Hodgson od początku postawił na aż czterech zawodników Tottenhamu Hotspur: Erika Diera, Dele Alliego, Danny’ego Rose’a oraz Harry’ego Kane’a. Nie mógł jednak skorzystać z kapitana reprezentacji Wayne’a Rooney’a. Przy jego absencji z opaską na ramieniu wyszedł Gary Cahill. W kadrze Joachima Loewa brakowało Bastiana Schweinsteigera, który nabawił się kontuzji podczas zgrupowania.

Pierwsza bramka padła w 27. minucie, kiedy to Mario Gomez wykorzystał podanie Samiego Khediry. Sędzia liniowy dopatrzył się jednak w tej akcji spalonego i gol nie został uznany. Jak pokazały powtórki, arbiter popełnił błąd. Mecze Anglii z Niemcami obfitują w pomyłki sędziów. Warto przypomnieć nieuznaną bramkę Franka Lamparda w 1/8 finału mistrzostw świata w 2010 roku.

Tuż przed przerwą Niemcy dopięli swego. Precyzyjnym uderzeniem zza pola karnego popisał się Toni Kroos. Na dodatek kontuzji doznał golkiper Anglików Jack Butland. Zawodnik Stoke City musiał opuścić boisko. W jego miejsce pojawił się Fraser Forster.

Anglicy starali się doprowadzic do remisu. Blisko wyrównania był Alli, ale jego strzał świetnie obronił Manuel Neuer. Niemcy podwyższyli rezultat za sprawą duetu, któremu nie uznano gola w pierwszej połowie. Znowu podawał Khedira, a głową akcję wykończył Gomez. Tym razem bramka uznana. Anglicy prawie od razu odpowiedzieli. Na listę strzelców wpisał się pierwszy strzelec Premier League Kane. Do wyrównania doprowadził drugi najlepszy snajper ligi angielskiej Vardy, który chwilę wcześniej pojawił się na murawie. Anglik pięknym uderzeniem "piętką" nie dał szans Neuerowi. Cóż za gol! Co więcej było to pierwsze trafienie piłkarza Leicester City w kadrze. W doliczonym czasie gry bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Dier.

Niemcy – Anglia 2:3 (1:0)

Bramki: Kroos 43, Gomez 57 – Kane 61, Vardy 65, Dier 90+1

Niemcy: Neuer - Can, Ruediger, Hummels (46' Tah), Hector, Kroos, Khedira, Mueller (76' Podolski), Oezil, Reus (64' Schuerrle), Gomez (79' Goetze).

Anglia: Butland (45' Forster) - Clyne, Rose, Cahill, Smalling, Dier, Lallana (71' Barkley), Henderson, Alli, Welbeck (71' Vardy), Kane.

Żółte kartki: Can - Dier

Sędzia: Gianluca Rocchi (Włochy).