Remis Węgrów z Chorwatami. Gole liderów przesądziły o wyniku

W towarzyskim meczu rozrywanym w Budapeszcie Węgry zremisowały z Chorwacją 1:1. Bramkę dla gości zdobył Mario Mandżukić, a wyrównał Balazs Dzsudzsak. Na boisku widzieliśmy kilku piłkarzy z Ekstraklasy, m.in. napastnika Legii Warszawa Nemanje Nikolicia.

Obie drużyny wystąpią w finałach Euro 2016. Chorwaci w swojej grupie eliminacyjnej musieli uznać wyższość Włochów. Węgrzy pojadą do Francji po barażach, w których pokonali Norwegię.

W podstawowej jedenastce Węgier mecz rozpoczął piłkarz Wisły Kraków Richard Guzmics, a w drugiej połowie na boisku pojawił się najlepszy snajper Ekstraklasy Nemanja Nikolić.

Wynik w 18. minucie otworzył Mandżukić i jednobramkowa przewaga utrzymywała się przez większość spotkania. Dopiero w końcówce spotkania wyrównał Dzsudzsak.

Węgry – Chorwacja 1:1 (0:1)

Bramki: Dzsudzsak 79 - Mandżukić 18