Salamon: Moja droga na Euro 2016 jest jeszcze bardzo długa

Piłka nożna

Nie patrzę na to w ten sposób, że skoro biorę udział w tym zgrupowaniu to na pewno pojadę na Euro 2016. Pochodzę do tego w ten sposób, że dla mnie drogą do Francji jest jeszcze bardzo długa. Wiem, że czeka na mnie jeszcze wiele sprawdzianów - przyznał w rozmowie z Polsatsport.pl obrońca reprezentacji Polski Bartosz Salamon.

Marcin Feddek: Przymierzaliście już garnitury, więc można było poczuć się jak na Euro, choć selekcjoner nie ogłosił jeszcze 23-osobowej kadry. Jak leżały?

 

Bartosz Salamon: Leżały bardzo dobrze, bo jesteśmy sportowcami, więc sylwetka jest prawidłowa (śmiech). Nie patrzę na to w ten sposób, że skoro biorę udział w tym zgrupowaniu to na pewno pojadę na Euro. Pochodzę do tego w ten sposób, że dla mnie drogą do Francji jest jeszcze bardzo długa. Wiem, że czeka na mnie jeszcze wiele sprawdzianów.

 

Jesteś bardzo skromny, ale za mecz z Serbią zebrałeś wiele pochlebnych opinii. Wiem, że selekcjoner zrobił już wam wnikliwą analizę. Jak trener Nawałka Cię ocenia?

 

Szkoleniowiec ogólnie rzecz biorą jest zadowolony z mojej postawy. Oczywiście zdarzyły się sytuacje, w których mogłem zachować się lepiej, ale uważam, że jest to kwestia czasu i zgrania się z zespołem.

 

Jak czujesz się pod względem mentalnym? Masz przekonanie, że w meczu z Finlandią razem z Kamilem Glikiem rozpoczniecie spotkanie od początku?

 

Byłoby to idealnie rozwiązanie, ale nie wiem jakie trener ma plany. Skupiam się na regeneracji i jeśli selekcjoner Nawałka będzie chciał na mnie postawić po raz drugi to na pewno będę gotowy.

 

Całą rozmowę z Bartoszem Salamonem zobacz w materiale wideo.

Marcin Feddek, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze