Strzelanina w Siedlcach! Pogoń lepsza od Zagłębia Sosnowiec

Pogoń Siedlce po emocjonującym meczu okazała się lepsza od Zagłębia Sosnowiec. Siedlczanie pokonali rewelacyjnego beniaminka 3:2 i tym samym sięgnęli po pierwsze zwycięstwo tej wiosny. Początek sobotniej potyczki był prawdziwym nokautem na przyjezdnych.

Już po 9. minutach podopieczni Marcina Sasala prowadzili 2:0. Początek spotkania był piorunujący w wykonaniu miejscowych. Wynik otworzył w 7. minucie Mariusz Rybicki, a dwie minuty później wynik podwyższył kapitalnym uderzeniem zza pola karnego Kamil Jonkisz. Zespół Artura Derbina po fatalnym otwarciu starał się szybko odpowiedzieć, ale w bramce siedleckiej Pogoni świetnie spisywał się doświadczony Rafał Misztal.

W 33. minucie mogło być już po meczu, ale wymarzonej sytuacji na gola nie potrafił zamienić zdobywca pierwszej bramki. Rybicki z najbliższej odległości nie trafił do pustej bramki. Swoich okazji nie wykorzystali również przyjezdni i pierwsza połowa zakończyła się dwubramkowym prowadzeniem Pogoni.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Obie ekipy dobrze operowały w ofensywie, ale jako pierwsi gola po przerwie strzelili goście. 20-letni Robert Bartczak był zaliczył trafienie kontaktowe. Wydawało się, że Zagłębie pójdzie za ciosem i doprowadzi do remisu, ale trzynaście minut później to gospodarze zwiększyli przewagę. W 76. minucie Mateusz Żytko zamienił rzut karny na trzeciego gola.

W doliczonym czasie gry rozmiary porażki dla Zagłębia zmniejszył rezerwowy Jakub Arak. Na więcej nie starczyło czasu i beniaminek 1 ligi wyjechał z Siedlec bez zdobyczy punktowej.

Pogoń Siedlce - Zagłębie Sosnowiec 3:2 (2:0)

Bramki: Mariusz Rybicki (7'), Kamil Jonkisz (9'), Mateusz Żytko (76'-karny) - Robert Bartczak (63'), Jakub Arak (90'+4)

Żółte kartki: Rafał Zembrowski, Daniel Gołębiewski, Rafał Augustyniak, Adam Duda - Adrian Paluchowski, Marcin Sierczyński

Sędzia: Marcin Szczerbowicz (Olsztyn) Widzów: 2455

Wyniki pozostałych spotkań:

Stomil Olsztyn - Wigry Suwałki 2:2 (2:1)

Bramki: Grzegorz Lech (2'), Rafał Kujawa (8') - Bartłomiej Kalinkowski (14'), Kamil Adamek (77')

Sandecja Nowy Sącz - Zawisza Bydgoszcz 4:0 (1:0)

Bramki: Maciej Małkowski (13-karny, 54', 59'), Bartłomiej Dudzic (84')