Urugwaj uratował remis w Brazylii. Gol wracającego Suareza

Piłkarze Brazylii zremisowali w Recife z Urugwajem 2:2 w meczu 5. kolejki eliminacji mistrzostw świata 2018, chociaż po 25 minutach prowadzili już 2:0. Jedną z bramek dla gości zdobył Luis Suarez, zawieszony od mundialu w 2014 roku.

Suarez został zdyskwalifikowany 24 czerwca 2014 roku na dziewięć meczów za ugryzienie Włocha Giorgio Chielliniego podczas mistrzostw świata w Brazylii. Z tego powodu opuścił m.in. całą ubiegłoroczną edycję Copa America.

Teraz wrócił w imponującym stylu, zapewniając w 47. minucie Urugwajowi remis 2:2. Gospodarze prowadzili już od... 39. sekundy po trafieniu Douglasa Costy z Bayernu Monachium. Na 2:0 podwyższył w 25. minucie Renato Augusto, występujący na co dzień w chińskiej lidze.

Wówczas jednak do pracy na Arena Pernambuco w Recife wzięli się Urugwajczycy. Jeszcze w pierwszej połowie kontaktową bramkę zdobył piłkarz Paris Saint-Germain Edinson Cavani, a tuż po przerwie wynik ustalił Suarez. - Jak zawsze pokazaliśmy charakter - przyznał napastnik Barcelony po meczu.

Po tym remisie Urugwajczycy umocnili się na drugiej pozycji w tabeli (10 pkt), ustępując o trzy punkty Ekwadorowi. Brazylia jest trzecia (8 pkt).

Dzień wcześniej grały inne zespoły strefy Ameryki Południowej (CONMEBOL). W najciekawszym spotkaniu piłkarze Argentyny pokonali na wyjeździe Chile 2:1. Gości do zwycięstwa poprowadził Lionel Messi, który powrócił do reprezentacji po kontuzji. Pierwsi gola strzelili jednak Chilijczycy - w 11. minucie do siatki trafił Felipe Gutierrez. W 20. wyrównał Angel Di Maria, a chwilę później Messi podał do Gabriela Mercado, który zdobył zwycięską bramkę.

Argentynie udał się zatem rewanż za przegrany w rzutach karnych finał ubiegłorocznej edycji Copa America na tym samym stadionie w Santiago. "Albicelestes" zajmują piąte miejsce w tabeli z ośmioma punktami. Chile zgromadziło o jeden mniej. Lider Ekwador w tej kolejce zgubił pierwsze punkty, remisując u siebie z Paragwajem 2:2.

Następna kolejka rozpocznie się we wtorkowy wieczór, kiedy Kolumbia podejmie Ekwador.

Wynik ostatniego meczu 5. kolejki eliminacji MŚ 2018 w Ameryce Południowej:

Brazylia - Urugwaj   2:2 (2:1)

Bramki: dla Brazylii - Douglas Costa (1), Renato Augusto (25); dla Urugwaju - Edinson Cavani (31), Luis Suarez (47)