Małkowski: To był pierwszy hat-trick w mojej karierze

Pomocnik pierwszoligowej Sandecji Maciej Małkowski w sobotnim meczu z Zawiszą Bydgoszcz (4:0) zdobył trzy bramki. Jego zespół, który miał bronić się wiosną przed degradacją, zajmuje w tabeli ósme miejsce, ale piłkarz uważa, że do końca rozgrywek jeszcze daleka droga.

"To był pierwszy hat-trick w mojej karierze seniorskiej, chociaż miałem w jednym meczu trzy asysty" - powiedział PAP Małkowski, który na listę strzelców wpisał się w 13., 54. i 59. minucie gry.

Jego drużyna na wiosnę zdobyła 10 punktów nie doznając porażki. Pokonała na wyjeździe Chojniczankę (1:0), zremisowała na boisku rywala z Chrobrym Głogów (1:1) oraz pokonała u siebie Zawiszę (4:0). Zdobyła też trzy punkty za walkower z Dolcanem Ząbki.

"Początek jesieni też mieliśmy dobry, a potem tak graliśmy, że znaleźliśmy się na miejscu w tabeli, które zagrażało spadkiem" - przestrzega przed hurraoptymizmem były gracz PGE GKS Bełchatów, KGHM Zagłębia Lubin czy Górnika Zabrze.

Jak przyznał, wpływ na dobry występy sądeczan na pierwszoligowych boiskach ma trener Radosław Mroczkowski, który objął drużynę w przerwie zimowej.

Liczy się z tym, że dobra postawa w sądeckim klubem może zaowocować jego powrotem do któregoś z zespołów z ekstraklasy w sezonie 2016/17. Obecny kontrakt z pierwszoligowcem obowiązuje tylko do końca czerwca.