Rosjanie kpią z meldonium? Markin i spółka dostali specjalny tort!

Siatkówka
Rosjanie kpią z meldonium? Markin i spółka dostali specjalny tort!
fot. Instagram

Chociaż wciąż słyszymy o kolejnych przypadkach dyskwalifikacji rosyjskich sportowców wskutek zażywania niedozwolonego meldonium, ci starają się dystansować od doniesień. Aleksander Markin został obdarowany specjalnym tortem, który ma wyrazić protest przeciwko mieszaniu się polityki w świat sportu.

To właśnie przyjmujący Dynama Moskwa "poszedł na pierwszy ogień": jego przypadek długo był na świeczniku, wywołując następnie lawinę dyskwalifikacji innych graczy zespołu ze stolicy. "Plaga" meldonium rozszerzała się na kolejne dyscypliny, swoje żniwa zbierając między innymi w tenisie czy sportach zimowych.

Niedawno mogliśmy jednak przeczytać rozmowę z inną gwiazdą rosyjskiej siatkówki, Tatianą Koszelewą. Gwiazda żeńskiej reprezentacji potępiała polityczną ingerencję w sprawy sportu, której skutkiem było właśnie zakazanie meldonium, tak szeroko stosowanego przez rosyjskich sportowców już od najmłodszych lat - sama przyznała się do jego zażywania już jako nastolatka. Według niej środek był po prostu częścią przygotowań na wielu płaszczyznach, w żaden sposób nie zaburzający pracy organizmu, nie zwiększający równocześnie jego możliwości.

 

 

@dolce_gusti

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Александр (@alexander_markin_) 26 Mar, 2016 o 12:40 PDT


Bunt Rosjan wydaje się kwitnąć, bowiem tym razem "głos" w tej sprawie zabrał sam Markin. Siatkarz Dynama za pośrednictwem serwisu Instagram zaprezentował... tort, przygotowany przez zaprzyjaźnione wyroby cukiernicze (Dolce Gusti). Możemy na nim zobaczyć symbole kojarzące się z testami antydopingowymi (strzykawki, pojemniki do zbiórki moczu) oraz niedozwolonymi substancjami, a nad całością góruje jednoznaczny napis mówiący "Za sport bez polityki!".

 

 

Кушаем торт милдронат😂😂😂 @dolce_gusti

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Yuryberezhko (@bereg09) 26 Mar, 2016 o 12:28 PDT


Zdjęcia z ambitnie przygotowanym tortem przedstawili także inni zawodnicy Dynama. Czy długo zapowiadane dyskwalifikacje dojdą do skutku? Jaka ostatecznie będzie przyszłość meldonium?

ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze