Kopacz na co dzień jest zawodnikiem Borussii Dortmund, ale nie jest jeszcze znany szerszej publiczności. Póki co występuje w drużynach młodzieżowych zespołu z Zagłębia Ruhry, ale cieszy fakt, że kolejny polski talent rozwija się w tak szczęśliwym dla nas klubie. Kopacz nie jest jedynym Polakiem z kadry U-17, który gra w Niemczech. Za naszą zachodnią granicą występują także Jakub Bednarczyk, Riccardo Grym i Marco Drawz.

 

To właśnie ostatni z nich - piłkarz HSV Hamburg, dograł piłkę do Kopacza w 52. minucie meczu Polska - Czarnogóra. David skorzystał z kapitalnego prostopadłego podania i wyszedł sam na sam z bramkarzem rywala. Mógł zakończyć akcję w każdy możliwy sposób, ale tego co uczynił, nie spodziewał się chyba nikt na stadionie Polonii Warszawa!

 

16-letni napastnik uderzył piłkę w stylu Leo Messiego, posyłając futbolówkę podcinką nad zdezorientowanym bramkarzem rywala. Kopacz obserwował jeszcze czy piłka wpadnie pod poprzeczkę, a gdy to się stało dostał wielkie brawa od publiczności zgromadzonej na trybunach. Takie strzały moglibyśmy oglądać godzinami!

 

Kapitalna bramka w załączonym materiale wideo.