Kopacz nieprzeciętny! Gol młodego Polaka à la Messi (WIDEO)

Piłka nożna

Do tej pory nazwa "kopacz" kojarzyła się futbolowym kibicom z osobami przeciętnie grającymi w piłkę nożną. Od dziś mówiąc "kopacz" z pewnością pomyślicie o Davidzie Kopaczu - 16-letnim napastniku występującym w reprezentacji Polski U-17. Młody zawodnik zdobył w Lany Poniedziałek kapitalnego gola dla kadry, posyłając piłkę do siatki podcinką à la Leo Messi!

Kopacz na co dzień jest zawodnikiem Borussii Dortmund, ale nie jest jeszcze znany szerszej publiczności. Póki co występuje w drużynach młodzieżowych zespołu z Zagłębia Ruhry, ale cieszy fakt, że kolejny polski talent rozwija się w tak szczęśliwym dla nas klubie. Kopacz nie jest jedynym Polakiem z kadry U-17, który gra w Niemczech. Za naszą zachodnią granicą występują także Jakub Bednarczyk, Riccardo Grym i Marco Drawz.

 

To właśnie ostatni z nich - piłkarz HSV Hamburg, dograł piłkę do Kopacza w 52. minucie meczu Polska - Czarnogóra. David skorzystał z kapitalnego prostopadłego podania i wyszedł sam na sam z bramkarzem rywala. Mógł zakończyć akcję w każdy możliwy sposób, ale tego co uczynił, nie spodziewał się chyba nikt na stadionie Polonii Warszawa!

 

16-letni napastnik uderzył piłkę w stylu Leo Messiego, posyłając futbolówkę podcinką nad zdezorientowanym bramkarzem rywala. Kopacz obserwował jeszcze czy piłka wpadnie pod poprzeczkę, a gdy to się stało dostał wielkie brawa od publiczności zgromadzonej na trybunach. Takie strzały moglibyśmy oglądać godzinami!

 

Kapitalna bramka w załączonym materiale wideo.

psl, ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie