Polacy o awans do Euro biją się na boisku Polonii Warszawa z Irlandią, Serbią i właśnie Czarnogórą. Zespół z Bałkanów był pierwszą przeszkodzą podopiecznych trenera Bartłomieja Zalewskiego, jednak udało się ją pokonać koncertowo. Polacy z impetem weszli w spotkanie na prowadzenie wychodząc już w szóstej minucie meczu. Akcja dwóch zawodników z niemieckimi korzeniami: Riccardo Grym znakomicie wypatrzył Marco Drawza, który zszedł z prawego skrzydła i pewnie pokonał bramkarza rywali mimo trudnego kąta.

Pierwsza połowa nie przyniosła wielu poważniejszych okazji, a dużo ciekawiej było po zmianie stron. Wciąż to biało-czerwoni prowadzili grę i nie dopuszczali rywali pod bramkę Kamila Grabary, a już pierwsze sekundy po wznowieniu gry dały nam jedenastkę. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł asystujący przy pierwszym golu Grym, jednak uderzył w środek, a jego strzał i dobitkę obronił Lazar Carevic.

Gospodarze nie spuszczali z tonu i bardzo szybko podwyższyli prowadzenie mimo niewykorzystanej jedenastki. Siłą naszych młodych reprezentantów były w poniedziałek piłki prostopadłe i to właśnie kolejna z nich przyniosła drugą bramkę. Drawz z dużą gracją dograł do wychodzącego na czystą pozycję Davida Kopacza, który wykończył akcję podcinką w stylu Leo Messiego. Znakomite zachowanie zawodnika Borussii Dortmund!

Polacy mieli kolejne okazje na podwyższenie wyniku, piłkę nawet dwukrotnie udało się skierować do siatki, jednak w obu przypadkach sędziowie odgwizdali przewinienia i goli nie uznali. W drugim ze spotkań Serbia ograła Irlandię 2:0.

 

POLSKA - CZARNOGÓRA 2:0 (1:0)

Marco Drawz 6', David Kopacz 52'

 

Polska: Kamil Grabara - Jakub Bednarczyk, Bartłomiej Gajda, Adam Chrzanowski, Tymoteusz Puchacz - Marco Drawz, Sebastian Szymański, Riccardo Grym (65. Tomasz Makowski), Mikołaj Kwietniewski (58. Przemysław Macierzyński), Bartosz Wiktoruk - David Kopacz (71. Jakub Moder)

 

Czarnogóra: Lazar Carević - Radule Krulanović, Miloš Drinčić, Nikola Kumburović, Martin Prenkočević - Deni Piranić (78. Aleksa Marušić), Vasilije Terzić (54. Nebojša Jovanović), Ilija Vukotić, Miloš Zečević, Ognjen Stijepanović (41. Božidar Damjanović) - Sergej Grubač