Pierwsze punkty Miller w Mistrzostwach Świata Kobiet w Motocrossie

Moto
Pierwsze punkty Miller w Mistrzostwach Świata Kobiet w Motocrossie
fot. Materiały prasowe

Joanna Miller wraca do Polski z pierwszymi zdobytymi punktami w Mistrzostwach Świata Kobiet w Motocrossie. Warunki na torze w Valkenswaard były ekstremalne, padający deszcz sprawił, że zawodnicy walczyli nie tylko z czasem ale także z grząskim błotem.

Miller podczas kwalifikacji zajęła 19. miejsce (na 39 startujących zawodniczek). Była to znakomita pozycja, aby podczas pierwszego wyścigu znaleźć się w czołówce stawki. Niestety, mniej więcej w połowie biegu, podczas wyprzedzania jednej z rywalek, motocykle riderek sczepiły się i Polka wylądowała na ziemi. Na szczęście bardzo szybko się podniosła i z miejsca 29. udało jej się przesunąć na pozycję 25. Gdyby wyścig trwał kilka minut dłużej, wynik byłby zapewne jeszcze lepszy.

 

Szybkość z jaką poruszała się Joanna pozwalała mieć nadzieję, że poniedziałkowy przejazd będzie dużo lepszy. Świadczył o tym poranny warm-up, na którym Polka uzyskała 15. czas. I to w pogarszających się z minuty na minutę warunkach atmosferycznych: znowu zaczął padać deszcz i zerwał się silny wiatr, wiejący momentami z prędkością ponad 40 km/h. Po starcie Miller znalazła się mniej więcej w połowie stawki, ale z okrążenia na okrążenie poprawiała swoją pozycję: 24... 23... 20... 18 miejsce. Cały czas progres.

 

Gdy większość zawodniczek w miarę upływu czasu słabła, Miller jechała coraz szybciej, by ostatecznie dojechać do mety jako 15! Pierwsze punkty zdobyte! W klasyfikacji generalnej Miller jest 20. Rundę w Holandii wygrała Van Den Ven. Kolejne zawody w 8 maja w Teutschnenthal (Niemcy).

 

Trochę statystyki Średnia prędkość Polki w pierwszym wyścigu to 39,2 km/h, gdy zwyciężczyni wyścigu Van Den Ven pojechała z prędkością 43,1 km/h. Najszybsze okrążenie Miller: 2.22.078, Van Den Ven 2.09. 283.

Informacja prasowa

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze