Żużlowi przyjaciele wystartowali dla Darcy'ego Warda

Żużel
Żużlowi przyjaciele wystartowali dla Darcy'ego Warda
fot. PAP

Darcy Ward przedwcześnie zakończył karierę żużlową po tym, jak w ubiegłym roku podczas rozgrywek ligowych w Polsce uległ poważnemu wypadkowi. Nowy sezon na toruńskiej Motoarenie jego przyjaciele rozpoczęli od charytatywnego spotkania na rzecz Australijczyka.

Rywalizacja toczyła się według zasad ligowej tabeli biegów. Żużlowcy zostali podzieleni na dwa zespoły. Jako gospodarze wystartował miejscowy Get Well Toruń, a goście wystąpili pod nazwą „Przyjaciele Darcy'ego Warda”. W tej drugiej ekipie znaleźli się m.in. Australijczycy Chris Holder i Davey Watt, Brytyjczyk Tai Woffinden i Maciej Janowski.

Lepsi w tej rywalizacji okazali się gospodarze, którzy wygrali 51:39. Wśród miejscowych trudno szukać słabych punktów. Indywidualnie najlepszy okazał się wychowanek toruńskiego klubu Adrian Miedziński, który nie znalazł pogromcy w czterech biegach i zdobył 12 punktów. Przyzwoicie zaprezentowali się także Słowak Martin Vaculik i Amerykanin Greg Hancock – po 10 punktów. Najskuteczniejszym wśród „Przyjaciół Darcy'ego Warda” był jego rodak Holder, zdobywca 13 "oczek". Poniżej oczekiwań pojechali Woffinden - 6 i Janowski – 4 punkty.

Początek zawodów nie przyniósł wielu emocji. Dużo zależało od samego startu. Kto szybciej wyszedł spod taśmy, miał największe szanse na dowiezienie cennych punktów do mety. Wynik w pierwszej części zawodów oscylował wokół remisu. Żadna ze stron nie była w stanie uciec rywalowi. Dopiero od dziesiątego biegu gospodarze zaczęli budować przewagę. Dwie wygrane po 4:2 i podwójne zwycięstwa w biegach 13. i 14. spowodowały, że Get Well Toruń pokonał ostatecznie „Przyjaciół Darcy'ego Warda” 51:39.

Na koniec zawodów rozegrany został dodatkowy bieg w ramach memoriału Mariana Rosego. Emocjonującą walkę o zwycięstwo stoczyli Holder i Vaculik. Ostatecznie znajomość toru pozwoliła na wygraną temu pierwszemu. Memoriał patrona toruńskiej areny od przyszłego roku ma zostać na stałe wpisany do kalendarza rozgrywek żużlowych w Polsce jako turniej indywidualny otwierający sezon.

Tym razem najważniejsza nie była jednak rywalizacja sportowa, a sama obecność i udział w charytatywnym meczu dla Warda. Łącznie sprzedano na to wydarzenie 12 tysięcy biletów. Podczas imprezy poinformowano także, że jedna z firm branży browarniczej przekazała 10 tysięcy złotych ze zbiórki kapsli. Pieniądze zbierane były również podczas kwesty na trybunach. Ponadto każdy kto nie mógł osobiście zasiąść na Motoarenie, mógł za osiem euro wykupić transmisję internetową. Wszystkie wpływy zostaną teraz policzone przez organizatorów i dopiero wówczas będzie wiadomo, ile udało się zebrać.

Get Well Toruń - "Przyjaciele Darcy'ego Warda" 51:39

Punkty:

Get Well Toruń: Adrian Miedziński 12, Martin Vaculik 10, Greg Hancock 10, Kacper Gomólski 9, Grzegorz Walasek 7, Paweł Przedpełski 3, Dawid Krzyżanowski 0


"Przyjaciele Darcy'ego Warda": Chris Holder 13, Andreas Jonsson 10, Tai Woffinden 6, Maciej Janowski 4, Rune Holta 3, Jack Holder 2, Davey Watt 1

mt, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze