Awans na Euro nie dla Polaków. Remis z Holandią to za mało

Piłka nożna
Awans na Euro nie dla Polaków. Remis z Holandią to za mało
fot. Cyfrasport

Reprezentacja Polski do lat 19 bezbramkowo zremisowała w ostatnim meczu turnieju kwalifikacyjnego do mistrzostw Europy. Oznacza to, że biało-czerwoni zajęli drugie miejsce i nie wywalczyli awansu.

Awans na mistrzostwa Europy do lat 19 od lat jest najtrudniejszy w porównaniu z innymi kategoriami wiekowymi. Do turnieju głównego promocję uzyska tylko osiem zespołów, co mocno ogranicza szanse wielu mocnych reprezentacji. Polacy pod wodzą trenera Rafała Janasa wiedzieli, że nie stoją przed łatwym wyzwaniem.

W pierwszym meczu biało-czerwoni pokonali Irlandię Północną 2:1, a następnie bezbramkowo zremisowali z Ukrainą. Taki obrót spraw oznaczał to, że w ostatnim spotkaniu turnieju w Holandii musieli... pokonać gospodarzy, którzy wcześniej wygrali oba mecze (3:2 z Ukrainą i 1:0 z Irlandią Północną). Tylko komplet punktów zapewniłby Polakom awans na mistrzostwa Europy.

Zadanie nie było łatwe, bo Holendrzy to przecież wicemistrzowie Europy w roczniku 1997. Mecz był bardzo zacięty, ale ostatecznie zakończył się bezbramkowym remisem. W doliczonym czasie gry Dawid Kownacki obejrzał drugą żółtą kartkę i wyleciał z boiska.To oznacza, że biało-czerwoni zajęli drugie miejsce i nie wywalczyli awansu na mistrzostwa Europy. Turniej wygrali Holendrzy.

Polska - Holandia 0:0

Polska: Drągowski - Kwaśniewski, Chruściel, Wieteska, Hołownia - Purzycki, Piotrowski (82 Sobkow) - Janicki (64 Adamczyk), Urbański (46 Świderski), Jóźwiak - Kowancki.

Holandia: Van Osch - Ter Avest, Fosu-Mensah, Van Drongelen, Lelieveld (32 Carolina) - van de Beek - Duarte, Nouri - Berwijn, Lammers, Dekker (73 Schuurman).

Żółte kartki: Kownacki, Purzycki - Lelieveld, Carolina.

Czerwona kartka: Kowancki (za dwie żółte).

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze