Boniek o Narodowym Modelu Gry: W końcu mamy coś, czym możemy się pochwalić!

Piłka nożna

Cieszę się, że po dwóch latach pracy grupy, w której był m.in. trener Marcin Dorna, mamy coś, czym możemy się pochwalić - powiedział Polsatsport.pl o Narodowym Modelu Gry prezes PZPN Zbigniew Boniek.

Już 30 marca w stołecznym hotelu Sheraton odbędzie się wielka konferencja, na której mają zostać zaprezentowane szczegóły Narodowego Modelu Gry. Prezentacja sztandarowego projektu PZPN, który ma usystematyzować sposób szkolenia zawodników w naszym kraju, to jeden z najważniejszych momentów w trakcie prezesury Zbigniewa Bońka. – Chcemy pokazać, jak powinno wyglądać szkolenie, kiedy o nim mówimy, jakiego powinniśmy używać nazewnictwa, jaki powinien być system wyjściowy. To nie będzie promocja książki, tylko pewnej idei, myśli, spojrzenia na futbol – powiedział nam prezes PZPN z którym rozmawialiśmy przy okazji meczu reprezentacji Polski U-17 z Czarnogórą.

 

Boniek dodał: - Będziemy też mówili o systemie wynagradzania i pomagania klubom we wprowadzaniu młodych zawodników. Za to będą korzyści finansowe. To ważne, aby zamiast grać piłkarzami czterdziestoletnimi, czasami wprowadzić młodych. Cieszę się, że po dwóch latach pracy grupy, w której był m.in. trener Marcin Dorna, mamy coś, czym możemy się pochwalić.

 

Całą rozmowę z prezesem PZPN Zbigniewem Bońkiem zobacz w materiale wideo.

Sebastian Staszewski, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie