Dudek: Zagłębie nie musi awansować

Piłka nożna

Jeżeli tylko zostaje matematyczna możliwość, żeby wywalczyć pierwsze miejsce, to będziemy o nie walczyli. Nie jesteśmy może pewniakami do awansu, nie musimy awansować. My chcemy awansować, bo chcemy się cieszyć grą i cały czas podnosić swoje umiejętności oraz przeżywać miłe chwile - mówi Polsatsport.pl kontuzjowany piłkarz Zagłębia Sosnowiec.

Łukasz Majchrzyk: Jakie rokowania po złamaniu ręki w Pucharze Polski, w meczu z Lechem Poznań? Co się teraz dzieje? Gipsu nie widać.

Sebastian Dudek: Na początku były dwie diagnozy. Jedna mówiła, że będę musiał chodzić przez osiem tygodni w gipsie, a druga, że muszę się poddać operacji i założyć blaszki. Tę drogę wybrałem, bo dzięki temu szybciej wrócę na boisko. Dziękuję lekarzom, którzy się mną zajęli. Miałem zabieg w poniedziałek przed Świętami, teraz biorę zabiegi, czekam dwa tygodnie na zdjęcie szwów i wtedy zostanie podjęta decyzja, kiedy będę mógł wrócić na boisko.

Widać, że Zagłębiu przydałby się Sebastian Dudek. Kibice mogą mieć nadzieję, że jeszcze w tej rundzie zobaczą pana w akcji?

Dlatego poddałem się zabiegowi. Chciałbym jeszcze pograć w tym sezonie w piłkę, bo fajnie się to wszystko układa i chciałbym w tym uczestniczyć. Przeżywamy ciężki okres i chciałbym pomóc drużynie.

Fajny sezon, który mógłby się skończyć awansem, ale po dwóch zaskakujących porażkach z MKS Kluczbork i Pogonią Siedlce to wszystko się zaczyna rozmywać.

Jeżeli tylko zostaje matematyczna możliwość, żeby wywalczyć pierwsze miejsce, to będziemy o nie walczyli. Nie jesteśmy może pewniakami do awansu, nie musimy awansować. My chcemy awansować, bo chcemy się cieszyć grą i cały czas podnosić swoje umiejętności oraz przeżywać miłe chwile. Wierzę w to, że się podniesiemy i zaczniemy zdobywać seryjnie punkty. To nas podniesie w tabeli. Momentami gramy fajnie w piłkę, ale popełniamy też sporo błędów i te błędy kosztują nas stratę bramek.

 

Cała rozmowa z Sebastianem Dudkiem w załączonym materiale wideo.

Łukasz Majchrzyk, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze