E-sport zawita w Hali Stulecia

E-sport
E-sport zawita w Hali Stulecia

Zbliża się jedno z największych wydarzeń e-sportowych w Polsce – ESPORT NOW 2016. Między 28 a 29 maja czołowi zawodnicy takich gier, jak Counter-Strike: Global Offensive, czy League of Legends zawitają we wrocławskiej Hali Stulecia. Organizatorzy zapewniają, że to nie wszystkie tytuły, a pula nagród opiewającą na 64,000 złotych może ulec zmianie.

Turniej Counter-Strike: Global Offensive

 

Inicjatorzy postanowili zaprosić cztery czołowe, polskie drużyny: Lounge Gaming, Team AGG (ex-Vexed), noMERCY HyperX oraz Team Refuse. Kolejna czwórka zostanie wyłoniona z otwartych kwalifikacji, które wystartują już niebawem.

 

Turniej League of Legends

 

Do Wrocławia przyjedzie zespół Jakuba "Creatona" Grzegorzewskiego – Illuminar Honor Gaming oraz formacja stworzona przez starych wyjadaczy polskiej sceny, czyli Not Good Anymore z Krystianem „Czaru” Przybylskim na czele. Tak jak w przypadku CS:GO inwitację otrzymają jeszcze dwie drużyny, natomiast pozostali uczestnicy zostaną wyselekcjonowani na drodze otwartych kwalifikacji.

 

Komentatorzy

 

Zmagania w League of Legends skomentuje w pełni kontrastowy duet, bowiem jeden z nich bywa wybuchowy, natomiast drugi swoim spokojem zabiłby niejednego oponenta. Mowa oczywiście o Norbercie „Disie” Gierczaku oraz Damianie „Nervarienie” Ziaji. Komentatorzy Counter-Strike: Global Offensive widywani byli już w telewizji, prowadzili transmisje w języku polskim turniejów organizowanych przez DreamHack, a także wspólnie rozwijają e-sport w Polsce – Patryk „easy” Dzięcioł i Piotr „izak” Skowyrski.

Wojciech Podgórski

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze