El. MŚ 2018: Wyłoniono uczestników rundy finałowej

Piłka nożna
El. MŚ 2018: Wyłoniono uczestników rundy finałowej
fot. PAP

Chiny są wśród dwunastu drużyn, które zakwalifikowały się do finałowej fazy eliminacji mistrzostw świata 2018 w strefie azjatyckiej. Piłkarze z Państwa Środka dokonali tego po raz pierwszy od kwalifikacji mundialu w 2002 roku.

We wtorek - na zakończenie tej fazy eliminacji - występujące w grupie C Chiny wygrały u siebie z Katarem 2:0. Goście już wcześniej byli pewni awansu z pierwszego miejsca, wygrali wszystkie siedem poprzednich meczów w grupie.

 

Łącznie awans do finałowej rundy kwalifikacji w strefie azjatyckiej wywalczyło 12 drużyn. Zwycięzcy ośmiu grup - Japonia, Korea Południowa, Australia, Iran, Uzbekistan, Arabia Saudyjska, Tajlandia i Katar, a także cztery najlepsze zespoły z drugich miejsc - Zjednoczone Emiraty Arabskie, Syria, Irak i Chiny.

 

Teraz wymienione drużyny utworzą dwie grupy po sześć zespołów. Do mistrzostw świata 2018 w Rosji awansują bezpośrednio cztery ekipy (po dwie najlepsze z obu grup), a drużyny z trzecich miejsc zagrają ze sobą w barażu. Lepsza z nich zmierzy się później w barażu międzykontynentalnym z przeciwnikiem ze strefy CONCACAF.

 

W ostatnich meczach grupowych nie uczestniczył Kuwejt. Piłkarska federacja tego kraju jest zawieszona przez FIFA od października ubiegłego roku. Światowa federacja poinformowała niedawno o odwołaniu dwóch marcowych spotkań Kuwejtu w eliminacjach MŚ - z Laosem i Koreą Południową. Wcześniej nie doszedł do skutku listopadowy mecz Kuwejtu z Birmą, która otrzymała zwycięstwo walkowerem.

jb, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze