Islandczycy nie udawali Greków. Szalony mecz w Pireusie

Reprezentacja Islandii pokonała w Pireusie Grecję 3:2 mimo, iż po 30 minutach gry gospodarze prowadzili już 2:0. Bramki dla finalistów Euro 2016 zdobyli: Arnór Traustason, Sverrir Ingi Ingason i Kolbeinn Sigthorsson.

Co ciekawe, z obiema reprezentacjami całkiem niedawno rywalizowała kadra Adama Nawałki. W czerwcu ubiegłego roku w Gdańsku biało-czerwoni bezbramkowo zremisowali z Grekami, natomiast w listopadzie w Warszawie wygrali aż 4:2 z podopiecznymi Larsa Lagerbäcka. Jeśli tamte mecze miałyby być wyznacznikiem, faworytami wtorkowego spotkania byli Islandczycy, którzy – w przeciwieństwie do Greków – awansowali na czerwcowe mistrzostwa Europy.

Mecz lepiej rozpoczęli jednak gospodarze, którzy po pół godziny gry prowadzili dwiema bramkami. A wszystko za sprawą pomocnika Olympiacosu Pireus Kostasa Fortounisa. 23-latek najpierw pokonał Kristinssona, w 15 min skutecznie wykonując rzut karnym, a następnie - kwadrans później - podwyższył prowadzenie na 2:0. W pierwszej połowie Islandia odpowiedziała tylko jednym trafieniem – gola w 34 min. strzelił Arnór Traustason.

W przerwie trener Lagerbäck zareagował i na plac gry wpuścił swoje asy. Na murawie pojawili się: Hannes Halldórsson, Birkir Bjarnason (gracz Bazylei, rywalizował w Lechem Poznań w el. Ligi Mistrzów), Gylfi Sigurðsson i Theódór Bjarnason, a chwilę później dołączył do nich Kolbeinn Sigthorsson. Islandczycy długo nie byli w stanie przebić się przez grecki mur, ale w końcu im się udało! W 70 min. do bramki trafił Sverrir Ingi Ingason!

Dla gości nie był to koniec spotkania. Po raz kolejny okazało się, że Lagerbäck ma nosa do zmian. Na dziewięć minut przed zakończeniem spotkania zwycięską bramkę dla Islandii zdobył snajper Nantes Kolbeinn Sigthorsson.

Tuż przed Euro 2016 Islandczycy zagrają jeszcze dwa mecze towarzyskie: na wyjeździe z Norwegią i domowy z Liechtensteinem.