ME w ciężarach: Siedem Polek w składzie na Forde

Inne
ME w ciężarach: Siedem Polek w składzie na Forde

W mistrzostwach Europy w podnoszeniu ciężarów, które od 10 do 16 kwietnia odbędą się w norweskim Forde, wystąpi siedem reprezentantek Polski - zdecydował trener kadry kobiet Ireneusz Pepłowski.

Do Norwegii walczyć o medale mistrzostw Europy i jedną nominację olimpijską pojadą Joanna Łochowska i Aleksandra Klejnowska-Krzywańska (obie w kat. 58 kg), Katarzyna Kraska (kat. 63 kg), Patrycja Piechowiak (kat. 69 kg), Małgorzata Wiejak (kat. 75 kg) oraz Sabina Bagińska i Aleksandra Mierzejewska (kat. +75 kg).

 

Decyzję o składzie do Forde szkoleniowiec kadry podjął po ostatnim sprawdzianie w Spale, gdzie kadra szlifuje formę przed wyjazdem do Norwegii. - To był dobry sprawdzian, oceniam go na 4+. Na wysokim poziomie dźwigały Joanna Łochowska i Małgorzata Wiejak. Bardzo pozytywnie oceniam formę Katarzyny Kraski, widać, że będzie ona wzmocnieniem naszej reprezentacji. Ciepłe słowa należą się również Aleksandrze Klejnowskiej, która pokazała dobry, europejski poziom. Była walka, sporo emocji i zmaganie się z wysokimi ciężarami. Co do Aleksandry Mierzejewskiej - mimo, że na sprawdzianie poprawiła rekordy życiowe, to uważam, że ma jeszcze wiele rezerw, które powinna wykorzystać w czasie startu w Norwegii - ocenił wyniki sprawdzianu Pepłowski.

 

Start w Norwegii jest dla Polek ostatnią szansą na wywalczenie jednej nominacji olimpijskiej do Rio de Janeiro. Po nieudanych dla biało-czerwonych mistrzostwach świata Ałmatach (2014) i Houston (2015), aby choć jedna zawodniczka mogła pojechać na igrzyska, polska ekipa musi w klasyfikacji drużynowej wygrać ze wszystkimi zespołami (m.in. Francja, Niemcy), które dotychczas nie mają prawa startu w turnieju olimpijskim.

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze