MLG Columbus: Brazylijczycy lepsi od Mousesports

E-sport

Luminosity Gaming pokonało Mousesports w drugim meczu MLG Columbus 2016. Po bardzo wyrównanym pojedynku Gabiel 'FaLLeN' Toledo zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W efekcie padł wynik 16-13. Spotkanie odbywało się na mapie de_mirage, a miano MVP otrzymał Nikola 'NiKo' Kovač.

W drugim meczu grupy A doszło do kolejnego na turnieju wyrównanego pojedynku. Tym razem zmierzyły się ze sobą ekipy Luminosity oraz Mousesports. Pierwsza z tych drużyn przez większość stawiana była w roli faworyta i słusznie, gdyż Brazylijczycy zdołali wypracować wynik 16-13. Spotkanie rozgrywane było na mapie de_mirage.

W pierwszej części spotkania po stronie atakującej rozpoczęli gracze niemieckiej drużyny. Co więcej, rozpoczęli dobrze, czego owcem była wygrana runda pistoletowa. Mimo korzystnego startu kolejne rundy niespodziewanie zaczęły padać łupem Gabriela 'FaLLeN' Toledo i spółki. Przewaga rosła i dopiero po kilku rundach obudziły się Myszy. Ostatecznie pierwsza połowa mapa zakończyła się wynikiem 10-5.

Po zmianie stron znów pierwszy punkt powędrował na konto zawodników zza naszej zachodniej granicy. Różnica jednak polegała na tym, że tym razem ich dobra passa nie została od razu przerwana. NiKo i jego kompanii zdobywali kolejne punkty. Gdy przewaga Luminosity topniała coraz bardziej, w porę zmobilizowali się Brazylijczycy, którzy podjęli próbę przejęcia inicjatywy i to im się udało. Mousesports zostały odebrane wszelkie argumenty i obraz gry z pierwszej połowy zaczął powracać. Mouses nie poddawało się jednak bez walki. Przy wyniku 15-13, utrzymujące jeszcze przewagę Canarinhos poprosiło o przerwę taktyczną. To zaowocowało wygraniem ostatniej rundy. Mecz zakończył się rezultatem 16-13.