Rio 2016: Niepewny udział utytułowanej oszczepniczki Spotakovej

Lekkoatletyka
Rio 2016: Niepewny udział utytułowanej oszczepniczki Spotakovej
fot. PAP

Jedna z najlepszych oszczepniczek w historii Barbora Spotakova może nie wystąpić w sierpniowych igrzyskach w Rio de Janeiro. Czeszka, mistrzyni olimpijska świata i Europy, złamała kość w stopie. Kontuzji nabawiła się... grając w tenisa.

34-letnia rekordzistka świata przebywała na zgrupowaniu na Wyspach Kanaryjskich. Właśnie tam postanowiła w ramach relaksu pograć w tenisa. Tak niefortunnie postawiła stopę, że doszło do złamania jednej z kości.

Po konsultacjach w Pradze z lekarzami Spotakova postanowiła nie poddawać się operacji. Założono jej gips i wróciła na Wyspy Kanaryjskie, gdzie kontynuuje trening. Nie wiadomo kiedy będzie mogła rozpocząć sezon.

- Oczywiście to znacznie komplikuje przygotowania do igrzysk, ale jestem dobrej myśli i wierzę, że zdążę na czas. To nie jest moje pierwsze złamanie i wiem, jak teraz postępować. Nie mogę teraz wykonywać rozbiegu, ale przecież rzucać oszczepem mogę także siedząc czy stojąc - powiedziała lekkoatletka.

Podopieczna innej legendy tej konkurencji Jana Żeleznego teraz skupi się na budowaniu ogólnej siły. - Nasze marzenia się nie zmieniają. Chciałabym w Rio de Janeiro wywalczyć medal - podkreśliła.

W 2014 roku Spotakova wróciła do rywalizacji po macierzyńskiej przerwie.

RH, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze