15 punktów Bartmana w lidze francuskiej

Siatkówka
15 punktów Bartmana w lidze francuskiej
fot. CyfraSport

W meczu 24. kolejki siatkarskiej ligi francuskiej Stade Poitevin, w którym od niedawna występuje Zbigniew Bartman gładko ograło AS Cannes 3:0. Polak był jedną z najjaśniejszych postaci swojego zespołu i zdobył aż 15 punktów.

Stade Poitevin bije się o prawo udziału w fazie play-off, a wysokie zwycięstwo nad dziesiątym w tabeli Cannes znacznie przybliżyło ich do awansu. Zespół z siedzibą w Poitiers przesunął się w tabeli na siódmą lokatę (awansuje osiem pierwszych zespołów), a duży udział w efektownym zwycięstwie miał były reprezentant Polski.

Bartman zdobył 15 punktów, czyli zaledwie jeden mniej od najlepiej punktującego w całym spotkaniu Raydela Poeya. Skuteczność 63% w ataku dało Polakowi 12 punktów w tym aspekcie gry. Dwa dołożył zagrywką, jeden zaś blokiem. Trzecim najlepiej punktującym zawodnikiem spotkania był jego klubowy kolega Nimir Abdel-Aziz, również znany z parkietów PlusLigi: Holender jeszcze w zeszłym sezonie był zawodnikiem obecnego lidera rozgrywek, ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze