ATP Miami: Djoković i Monfils w ćwierćfinałach. Francuz potrzebował aż 2,5 godziny

Lider rankingu ATP Novak Djoković w dwóch setach uporał się z Austriakiem Dominikiem Thiemem (6:3, 6:4) i w ćwierćfinale stawi czoło Tomasowi Berdychowi, który we wtorek pokonał Richarda Gasqueta.

Wbrew pozorom, nie był to wcale łatwy pojedynek. Serb popełnił dziewięć podwójnych błędów i aż 34 błędy własne. Utalentowany Austriak kilka razy nawet wyrównywał, ale chyba postawił na szalę zbyt dużo, bo popełnił aż 40 pomyłek. Starcie trwało równo 110 minut i był to kawał dobrego tenisa.

Jeszcze ciekawiej było w meczu Gaela Monfilsa z Grigorem Dimitrowem. Francuz na przechylenie szali zwycięstwa potrzebował aż 2,5 godziny! Naprawdę, niesamowicie wyrównane starcie (6:7, 6:3, 6:3). Rywalem Monfilsa w ćwierćfinale Kei Nishikori, który pokonał Roberto Bautistę.