Chińska firma Alibaba zorganizuje turniej z 5.5 mln dolarów w puli

E-sport
Chińska firma Alibaba zorganizuje turniej z 5.5 mln dolarów w puli
@CCTV

Chiński gigant branży e-commerce wkracza na rynek esportowy z wysokiego C. Alibaba zorganizuje turniej o nazwie World Electronic Sports Games, a w puli samych rozgrywek Counter-Strike: Global Offensive ma znaleźć się 1,5 mln dolarów. Innymi grami, które pojawią się na evencie będą Hearthstone, Dota 2 i Starcraft 2, a łączna pula nagród ma przekroczyć 5.5 miliona dolarów.

Na turnieju na pewno nie pojawi się League of Legends. Ta informacja nie jest niespodzianką, bo główny rywal Alibaby w regionie (firma Tencent) jest właścicielem firmy Riot Games, producenta najbardziej dochodowej gry ubiegłego roku.

 

Orginalny turniej WCG był esportowym nawiązaniem do idei Igrzysk Olimpijskich. Najlepsi gracze otrzymywali złote, srebrne i brązowe medale. Turnieje WCG zapoczątkowane w 2000 roku w Korei odbywały się przez 13 lat w różnych miejscach w Europie i Ameryce Północnej. Nowy turniej od chińskiej firmy ma znacząco różnić się od oryginalnego WCG, ale przyszli organizatorzy jak na razie nie podali żadnych szczegółów.

 

Trzy miesiące temu wartość spółki Alibaba była oceniana na 212 miliardów dolarów. W zeszłym roku firma zawiązała współprace z takimi markami jak Bayern Monachium, Real Madryt czy Kobe Bryant. Teraz przyszła kolej na sporty elektroniczne.

Michał Bogacz

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze