Kontuzjowana Bjoergen zrezygnowała z mistrzostw Norwegii

Inne
Kontuzjowana Bjoergen zrezygnowała z mistrzostw Norwegii
fot. PAP/EPA

Multimedalistka olimpijska i świata w biegach narciarskich Norweżka Marit Bjoergen wycofała się ze startu w mistrzostwach kraju w dniach 31-marca - 3 kwietnia z powodu kontuzji biodra.

Zdaniem lekarzy powrót do intensywnych treningów po urodzeniu dziecka 26 grudnia okazał się być może zbyt szybki.

Bjoergen rozpoczęła treningi już w trzy tygodnie po porodzie. Następnie, 12 marca, wystartowała w biegu jej imienia "Marit Bjoergen Rennet" w rodzinnym Rognes, a 16 marca w sprincie w Sarpsborg. Planowała wystartować na dystansach 5 i 30 kilometrów techniką dowolną w drugiej części mistrzostw Norwegii w Beitostoelen w najbliższy weekend, lecz podczas treningu biegowego w niedzielę nadwyrężyła mięśnie biodra.

- Do nadwyrężenia mięśni doszło podczas długiego biegu na nierównym terenie. Start w mistrzostwach kraju byłby w tej sytuacji zbyt dużym obciążeniem. Wolimy podchodzić to tej kontuzji ostrożnie, tak, aby Marit mogła rozpocząć normalne przygotowania do sezonu w połowie maja - wyjaśnił lekarz reprezentacji Fredrik S. Bendiksen.

Biegaczka otrzymała dokładny program rehabilitacyjna-treningowy.

- Są to zwykłe, lecz lekkie biegi oraz pchanie wózka z dzieckiem pod górę, co na pewno sprawi Marit przyjemność - powiedział Bendiksen.

RH, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze