Pawłowski wrócił do treningów

Piłka nożna
Pawłowski wrócił do treningów
fot. Cyfrasport

Szymon Pawłowski rozpoczął treningi indywidualne. Skrzydłowy Kolejorza na razie zaczął biegać wokół boiska. Póki co trudno przewidzieć, kiedy będzie do dyspozycji sztabu szkoleniowego mistrza Polski.

Przez dwa tygodnie po zabiegu złamanej kości jarzmowej 29-letni piłkarz nie mógł w ogóle trenować. Po tym okresie przeszedł konsultację medyczną z chirurgiem szczękowym, który wyraził zgodę na to, aby piłkarz wrócił do treningów. - Na razie biega wokół boiska. Zobaczymy jak jego organizm będzie reagował na obciążenia. On przez kilkanaście dni w ogóle nie trenował - zaznacza szef sztabu medycznego Lecha Poznań dr Krzysztof Pawlaczyk.

 

Obecnie trwają też prace nad ewentualnym przygotowaniem maski. - Szymon miał złamaną kość jarzmową. Maski często opierane są właśnie na kości jarzmowej, tak jest w przypadku złamania nosa. Pracujemy nad tym, żeby przygotować taką maskę. Niewykluczone jednak, że Szymon zacznie grać bez niej. To do niego należy ostateczna decyzja dotycząca maski - podkreśla lekarz.

 

Za dwa tygodnie Pawłowski przejdzie kolejną konsultację medyczną i po niej będzie można podjąć decyzję o ewentualnym powrocie piłkarza do gry. - Do czasu tej konsultacji w treningach Szymona niewiele się zmieni - mówi Pawlaczyk. - Jest szansa, że wróci on do gry w maju - dodaje.

MC, lechpoznan.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze