Podkarpacki ZPN chce pomóc Wólczance Wólka Pełkińska

Piłka nożna
Podkarpacki ZPN chce pomóc Wólczance Wólka Pełkińska
fot. PAP

Podkarpacki Związek Piłki Nożnej chce pomóc trzecioligowej Wólczance Wólka Pełkińska, której pięciu piłkarzy zginęło w tragicznym wypadku samochodowym. - Zapewniam, że nie pozostawimy działaczy Wólczanki samym sobie. Na razie łączymy się w bólu i modlitwie z rodzinami zmarłych tragicznie piłkarzy tego klubu. Na konkretne działania przyjdzie pora niebawem - powiedział prezes Mieczysław Golba.

- Rozmawiałem już na ten temat z Zbigniewem Bońkiem, prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej, jak i Zbigniewem Bartnikiem, szefem Lubelskiego Związku Piłki Nożnej, który to obecnie prowadzi rozgrywki trzeciej ligi. Obaj zadeklarowali daleko idącą pomoc. Jaka będzie jej forma, w dużej mierze zależeć będzie od oczekiwań działaczy Wólczanki. Jestem z nimi w stałym kontakcie. Na pewno nie pozostaniemy obojętni wobec tragedii jaka dotknęła ten klub - zapowiedział Golba.

 

Do wypadku doszło w sobotę w Werynii. Piłkarze Wólczanki Wólka Pełkińska jechali na mecz z Avią Świdnik, gdy ich bus zderzył się z samochodem ciężarowym. 28-letni Rafał Pydych, 23-letni Kamil Pydych i 19-letni Patryk Szewczak zginęli na miejscu, natomiast 25-letni Mariusz Korzępa i 28-letni Kamil Oślizło zmarli w szpitalu.

MC, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze