Polsat Boxing Night: Czy Syrowatka wytrzyma presję? Stary lis będzie miał luz!

Sporty walki

Rewanżowi Michała Syrowatki (13-1, 4 KO) z Rafałem Jackiewiczem (47-14-2, 22 KO) towarzyszy tak wiele możliwych scenariuszy, że eksperci w programie Puncher odwoływali się nawet do... jasnowidza z Łomży. Jackiewicz musi wykonać legendarne już w jego przypadku zbicie wagi, jednak najważniejsza będzie odpowiedź na pytanie: Jak z presją poradzi sobie Michał Syrowatka. Młodszy z pięściarzy ma bowiem wszystko do stracenia! Eksperci typowali remisowo, dwa do dwóch!

Przemysław Saleta: Jackiewicz przed czasem
Przed walką kluczowym aspektem jest czynność "robienia" wagi przez Jackiewicza, które obrosło już nawet pewną legendą. Dla Rafała to jest po prostu "kolejny dzień w biurze", jeśli wygra tę walkę to znając życie ma już zaplanowanych sześć kolejnych walk. Natomiast Syrowatka musi podnieść się po pierwszej, niespodziewanej przegranej przed czasem: to dla niego będzie być albo nie być - więc to na młodszym z zawodników ciąży presja i wszystko zależeć będzie jak on sobie z nią poradzi.

Andrzej Kostyra: Jackiewicz wygra na punkty
Rafał jest rozluźniony: dla niego to jest zabawa. Presja jest na Syrowatce - jego sparingi ostatnimi czasy były bardzo kiepskie, często obrywał. Razem z Andrzejem Gmitrukiem szukają różnych rozwiązań, byli już nawet u jasnowidza pod Łomżą z pytaniem "co dalej robić?". Myślę, że Michał może nie poradzić sobie z tą presją.

Albert Sosnowski: w tej wadze wygra Syrowatka
Syrowatka ma wszystko do stracenia, Jackiewicz zaś nic. Będzie rozluźniony i to będzie jego największy atut w ringu. Zapewnia, że mocno zasuwał i będzie gotowy w stu procentach. Do końca trzyma w niepewności z wagą, jednak liczymy, że to nie wpłynie na jego siłę i postawę. Dużo zależeć będzie od początku: Michał będzie musiał odnaleźć się w rewanżu, chce pokazać, że był to tylko wypadek przy pracy, że tacy zawodnicy jak Jackiewicz są spokojnie w jego zasięgu.

Janusz Pindera: Syrowatka wygra przez nokaut lub na punkty
Walka bardzo ważna pięściarza utalentowanego, który nieco zbłądził. Dla Jackiewicza będzie to bardzo duże wyzwanie wagowe i to właśnie ten aspekt będzie decydujący przy rozstrzygnięciu tej walki.

Fragment programu Puncher zawierający dyskusję na temat rewanżowej walki Michał Syrowatka - Rafał Jackiewicz w załączonym materiale wideo.

 

Kup bilety na galę Polsat Boxing Night: Adamek vs Molina - FINAL CALL!

 

ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie