Serbia za mocna! Euro odjeżdża młodym Polakom

Reprezentacja Polski U-17 w swoim drugim meczu kwalifikacyjny do mistrzostw Europy rozgrywanych w Azerbejdżanie uległa na stadionie Polonii Warszawa 1:2 rówieśnikom z Serbii. Zwycięstwo rywalom biało-czerwonych zapewnili Stefan Ilic, który otworzył w pierwszej połowie wynik oraz Armin Derlek po przerwie. Honorowe trafienie dla Polaków zaliczył Mikołaj Kwietniewski.

Podopieczni Bartłomieja Zalewskiego o awans do Euro walczą przy ulicy Konwiktorskiej na stadionie Polonii Warszawa. Rywalami Polaków są Czarnogórcy, Irlandczycy oraz Serbowie. Pierwszą z bałkańskich ekip biało-czerwoni pokonali 2:0, ale Serbowie okazali się znacznie mocniejsi od Czarnogórców. Polacy dobrze rozpoczęli środową potyczkę, ale brakowało im szczęścia. Tak jak w sytuacji z początku meczu, kiedy to Przemysław Macierzyński trafił w słupek.

Jednak z biegiem czasu to rywale zyskali przewagę. Serbowie przejęli inicjatywę do tego stopnia, że w 27. minucie po strzale Stefana Ilicia wyszli na prowadzenie. Rywale Polaków występujący w roli gospodarza dobrze radzili sobie w ofensywie i mieli ochotę pójść za ciosem. Jednak w naszej bramce bez zarzutu spisywał się Kamil Grabara.

Serbowie po przerwie nie spuszczali z tonu i w 56. minucie powiększyli przewagę. Pięknego gola strzelił Armin Derlek. Serbski pomocnik popisał się kapitalnym uderzeniem z dystansu, przy którym polski bramkarz nie miał szansa na skuteczną interwencję. Polacy dopiero po stracie drugiej bramki wzięli się odrabianie strat. Zespół prowadzony przez trenera Zalewskiego miał swoje okazje na zdobycie gola kontaktowego, ale skuteczność pozostawiała wiele do życzenia. Dopiero na dwie minuty przed końcem meczu strzeliliśmy gola kontaktowego. Dokonał tego w 78. minucie rezerwowy Mikołaj Kwietniewski. Nastolatek grający na co dzień w juniorskiej drużynie Fulham zachował duży spokój w polu karnym rywala.

Na trafienie wyrównujące zabrakło już czasu i to Serbowie mogą świętować awans na Euro. Polaków z kolei czeka w sobotę mecz o wszystko, w którym biało-czerwoni zmierzą się z Irlandią.

Serbia U-17 - Polska U-17 2:1 (1:0)

Bramki: Ilic (27'), Derlek (56') - Kwietniewski (78')

Serbia: Aleksandar Popović - Julijan Popović, Marko Ilić, Strahinja Bošnjak, Aleksa Terzić - Dejan Joveljić (53' Igor Maksimović), Njegoš Petrović, Veljko Nikolić (71' Luka Ilić), Armin Derlek (60' Melentios Mišković), Stefan Ilić, Đorđe Jovanović

Polska: Kamil Grabara - Jakub Bednarczyk (41' Paweł Olszewski), Bartłomiej Gajda, Adam Chrzanowski, Tymoteusz Puchacz - Marco Drawz, Riccardo Grym (41' Tomasz Makowski), Sebastian Szymański, David Kopacz, Bartosz Wiktoruk - Przemysław Macierzyński (53' Mikołaj Kwietniewski)

Żółte kartki: Petrović - Grym, Kopacz

Sędzia: Stávros Mántalos (Grecja)