Trzy Dni De Panne: Drugi etap dla Vivianiego, Kristoff nadal liderem

Włoski kolarz Elia Viviani z ekipy Sky wygrał po finiszu drugi etap wyścigu Trzy Dni De Panne, z metą w Koksijde. Koszulkę lidera zachował Norweg Alexander Kristoff (Katiusza), który w środę był trzeci, za Niemcem Marcelem Kittelem (Etixx-Quick Step).

Środowy etap liczył 211,1 km. Wyścig uatrakcyjniła ucieczka siedmiu zawodników. Ostatni z tej grupy Holender Pim Ligthart został wchłonięty przez peleton ok. 20 km przed metą. Kittel rozpoczął finisz zbyt wcześnie, na ostatnich metrach został wyprzedzony przez Vivianiego.

Włoch odniósł drugie w tym roku zwycięstwo. W lutym wygrał jeden z etapów wyścigu Dookoła Dubaju. W grupie, która zanotowała taki sam czas jak triumfator, był m.in. lider rosyjskiej ekipy Tinkoff Maciej Bodnar, który został sklasyfikowany na 62. pozycji. Wyścig w północno-zachodniej Belgii jest jednym jego z ulubionych. Dwa lata temu wygrał tu jazdę indywidualną na czas, a w 2012 roku w klasyfikacji generalnej uplasował się na trzeciej pozycji. Po dwóch dniach bieżącej rywalizacji jest w niej 99.

Po 25 sekund stracili do środowego zwycięzcy Marcin Białobłocki (One Procycling) - 92. na mecie i Łukasz Wiśniowski (Etixx-Quick Step) - 96. W klasyfikacji generalnej zajmują - odpowiednio - 87. i 80. miejsce. Kristoff, który wygrał we wtorek, triumfował w ubiegłorocznej edycji Trzy Dni De Panne, zwyciężając za trzech z czterech etapów.

Na czwartek zaplanowano dwa etapy - liczący 111,5 km po ulicach La Panne ze startu wspólnego oraz jazdę indywidualną na czas (14,2 km).