Goffin pierwszym półfinalistą w Miami

Rozstawiony z numerem 15. David Goffin jako pierwszy awansował do półfinału rundzie turnieju ATP Masters 1000 na kortach twardych w Miami. Belgijski tenisista wygrał w środę z Francuzem Gillesem Simonem (18.) 3:6, 6:2, 6:1.

W dziewiątym gemie pierwszej odsłony Goffin obronił cztery piłki setowe i zmarnował dwa "break pointy". Wyciągnął jednak wnioski i w dalszej części spotkania to on kontrolował przebieg wydarzeń na korcie. Miał tego dnia także atut w postaci serwisu - posłał dziewięć asów przy trzech po stronie rywala. Pojedynek trwał godzinę i 57 minut.

Belg zrewanżował się Simonowi za porażkę w ich wcześniejszym meczu - w drugiej rundzie turnieju na kortach trawiastych londyńskiego Queen's Clubu Francuz wygrał w trzech setach.

Goffin w poprzedzającym zmagania na Florydzie turnieju w Indian Wells dotarł do półfinału. Po raz pierwszy w karierze znalazł się wówczas w najlepszej "czwórce" imprezy Masters 1000. W Miami dotychczas jego najlepszym wynikiem była 1/8 finału, na której zakończył występ w poprzednim sezonie.

Jego kolejnym rywalem będzie najwyżej rozstawiony i broniący tytułu Serb Novak Djokovic lub Czech Tomas Berdych (7.).