Liga Mistrzów: Vive zagra o Final Four 23 i 27 kwietnia

Piłka ręczna
Liga Mistrzów: Vive zagra o Final Four 23 i 27 kwietnia
fot. PAP

23 i 27 kwietnia piłkarze ręczni Vive Tauronu Kielce będą walczyli z niemieckim SG Flensburg Handewitt o udział w Final Four Ligi Mistrzów, poinformował klub. Pierwszy mecz mistrzowie Polski zagrają na wyjeździe.

Terminarz ćwierćfinałowych spotkań między polską a niemiecką drużyną Europejska Federacja Piłki Ręcznej (EHF) przedstawiła w czwartek. Do tej pory wiadomo było jedynie, że kielczanie zaczną od meczu wyjazdowego.

Pierwszy mecz ćwierćfinałowy odbędzie się 23 kwietnia o 17.30 w Hali Flens-Arena w położonym przy niemiecko-duńskiej granicy Flensburgu (Szlezwik-Holsztyn). Cztery dni później walka o Final Four przeniesie się do Hali Legionów w Kielcach. Początek tego spotkania zaplanowano na 18.30. Bilety będą dostępne od wtorku, 5 kwietnia.

Jak informuje na swojej stronie Vive „chęć transmisji, zadeklarowało kilkanaście stacji telewizyjnych w Europie”.

Zespół Vive Tauron Kielce zapewnił sobie awans do 1/4 finału pokonując białoruski Mieszkow Brześć (32:28 i 33:30). Z kolei Flensburg pokonał francuski Montpellier (28:27 i 31:30)

Zwycięzca dwumeczu zapewni sobie udział w Final Four Ligi Mistrzów. Finałowy turniej zaplanowano na 28 i 29 maja br. w Kolonii w Niemczech. Jeśli uda się to Vive, będzie to już trzeci udział kielczan w prestiżowym gronie czterech najlepszych drużyn Starego Kontynentu.

Do tej pory Vive zagrało w Kolonii dwukrotnie – w 2013 i 2015 roku - zajmując w obu przypadkach trzecie miejsce.

RH, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze