PGNiG Superliga: Krystalizuje się skład Orlen Wisły

Piłka ręczna
PGNiG Superliga: Krystalizuje się skład Orlen Wisły
fot. PAP
Piotr Przybecki 1 lipca zostanie trenerem Orlen Wisły.

Krystalizuje się skład zespołu piłkarzy ręcznych na kolejny sezon - poinformował prezes SPR Wisła Płock Artur Zieliński. Decydujący wpływ na jego kształt miał nowy trener drużyny Piotr Przybecki, który swoje obowiązki obejmie oficjalnie 1 lipca.

"Przedłużyliśmy kontrakty z czterema zawodnikami, na których bardzo nam zależało. Dan Emil Racotea zostanie u nas do 30 czerwca 2019 roku, a Tiago Rocha przynajmniej przez najbliższe dwa sezony. Na kolejny, z możliwością przedłużenia umowy, będą w Płocku Marko Tarabochia i Zbigniew Kwiatkowski. Z dwoma kolejnymi piłkarzami rozmowy praktycznie zakończyliśmy, pozostały tylko kwestie formalne" – powiedział PAP Zieliński.

 

Wcześniej prezes ogłosił, że po ostatnim meczu Final Four Pucharu Polski, 22 maja, z drużyną pożegnają się: trener Manolo Cadenas, któremu wygasł kontrakt oraz Marco Oneto, Ivan Nikcevic, Bartosz Konitz, Angel Montoro i prawdopodobnie bramkarz Rodrigo Corrales, będący na wypożyczeniu do końca czerwca. Hiszpan ma podpisany kontrakt z Paris Saint-Germain od 1 lipca 2017 roku, ale nie ogłosił w jakich barwach będzie występował przez najbliższy sezon. Jego przyszłość leży w rękach włodarzy Barcelony.

 

"W przypadku Corralesa jest patowa sytuacja. Nikt nie wie dokładnie, łącznie chyba z zawodnikiem, jaka czeka go sytuacja w przyszłym sezonie. Z informacji jakie posiadam wynika, że PSG nie porozumiało się z Barceloną, by Rodrigo wcześniej zawitał do Paryża, chociaż padła propozycja wykupienia. Czekam na kolejną rozmowę z Hiszpanem. Wiadomo na pewno, że z wypożyczenia z Pogoni Szczecin wróci do Płocka Adam Morawski" - wyjaśnił prezes sytuację kadrową w płockiej bramce.

 

Najwięcej kontrowersji wzbudza odejście Nikcevica, który w drużynie gra od sezonu 2012/2013. Zdaniem Zielińskiego, jedynym powodem rozstania się z serbskim skrzydłowym są zasady obowiązujące w polskiej lidze, dotyczące liczby obcokrajowców w drużynie.

 

Po odejściu Serba, jedynym zawodnikiem na pozycji lewoskrzydłowego pozostanie Adam Wiśniewski. Jakie rozwiązanie przyjmie klub?

 

"Rozważamy dwa warianty. Będę chciał sprowadzić do Płocka zawodnika, który już wcześniej został zakontraktowany na trzy lata od sezonu 2017/2018. Jeśli nie uda nam się porozumieć z włodarzami jego klubu, by już teraz rozpoczął grę w naszym zespole, to mam kilka ciekawych opcji dotyczących zagranicznych zawodników na tę pozycję. Decyzja zapadnie po powrocie piłkarzy do klubu, po przerwie na reprezentację" – powiedział prezes.

 

Od nowego sezonu do ekipy dołączą bracia Tomasz i Maciej Gębalowie, wróci z wypożyczenia Adam Morawski, będzie też nowy lewoskrzydłowy, zmiennik Wiśniewskiego. Priorytetem jest uzupełnienie składu o dwóch rozgrywających.

 

Po przerwie na mecze kwalifikacyjne do igrzysk olimpijskich, eliminacyjne mistrzostw Europy i spotkania towarzyskie, w których bierze udział w sumie 10 zawodników Orlen Wisły, 11 kwietnia spotkają się na zajęciach, a 13 kwietnia zagrają w ćwierćfinale Pucharu Polski z Zagłębiem Lubin.

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze