1 liga: Arka Gdynia pokonała Pogoń Siedlce i pobiła rekord!

Arka Gdynia nie zwalnia tempa! Drużyna Grzegorza Nicińskiego pokonała Pogoń Siedlce 3:0, dzięki czemu ustanowiła nowy rekord pod względem liczby meczów z rzędu bez porażki. Od tej pory to dziesięć spotkań.

- Nikt nie wybiega myślami zbyt daleko. Wiemy, ile nas to zdrowia i pracy kosztowało. Chcemy z tygodnia na tydzień potwierdzać swoją dyspozycję gromadząc punkty, a to w konsekwencji, mam nadzieję, da nam upragniony awans = mówił przed tym meczem Niciński.

Gdynianie kolejny raz pokazali, że nie są to słowa rzucone na wiatr. W 18. minucie wynik otworzył Dariusz Formella. Po dośrodkowaniu Mateusza Szwocha płaskim strzałem bez przyjęcia pokonał Rafała Misztala. Gospodarze na kolejnego gola czekali do drugiej połowy.

Dwunastą bramkę w tym sezonie zdobył Paweł Abbott, który dzięki temu został samodzielnym liderem klasyfikacji najskuteczniejszych strzelców 1 ligi. Asystę zaliczył rezerwowy Miroslav Bożok. Nokaut nastąpił w 72. minucie. Tym razem piłkę do własnej bramki skierował Rafał Augustyniak. Obrońca próbował ratować sytuację po strzale Bożoka, jednak interweniował bardzo niefortunnie. To by było na tyle, chociaż gdyby gospodarze mieli lepiej nastawione celowniku, to wynik mógł być okazalszy.

Piłkarze Nicińskiego pobili blisko czteroletni rekord dziewięciu meczów bez porażki od momentu spadku z Ekstraklasy. Osiem zwycięstw i dwa remisy - tak wygląda ich bilans w dziesięciu ostatnich spotkaniach. To musi robić wrażenie!

Arka Gdynia - Pogoń Siedlce 3:0 (1:0)

Bramki: Formella 18, Abbott 52, Augustyniak 71 (s)

Arka: Konrad Jałocha - Tadeusz Socha, Michał Marcjanik, Krzysztof Sobieraj, Marcin Warcholak - Marcus Vinícius (46. Miroslav Božok), Antoni Łukasiewicz, Yannick Kakoko, Mateusz Szwoch (80. Michał Nalepa), Dariusz Formella - Paweł Abbott (75. Gastón Sangoy)

Pogoń: Rafał Misztal - Konrad Wrzesiński, Rafał Augustyniak, Mateusz Żytko, Daniel Chyła - Dawid Dzięgielewski (53. Rafał Maćkowski),  Bartosz Osoliński, Daniel Dybiec (77. Marcin Paczkowski), Mariusz Rybicki, Kamil Jonkisz (63. Adam Duda) - Daniel Gołębiewski