David Jelinek: Latający Czech

Koszykówka

David Jelinek zachwyca każdego kibica Tauron Basket Ligi. Nie trzeba wspierać Anwilu Włocławek, żeby docenić to jak gra czeski skrzydłowy: elegancja, szybkość i nienaganna technika. To się ogląda!

Właściwie nie ma człowieka w Tauron Basket Lidze, który by na niego narzekał - może z wyjątkiem rywali, którzy po meczach liżą rany, zadane przez Jelinka. Ale nawet oni doceniają kunszt, z jakim zdobywa punkty i ułatwia kolegom wygrywanie spotkań.

 

Właśnie to jest jego cechą charakterystyczną: nie gra dla siebie, nawet wtedy, kiedy rzuca 30 punktów w meczu (jest najlepszym strzelcem TBL ze średnią 19,2 pkt). Jeśli trzeba, jeśli rywale za mocno się na nim koncentrują, to zaczyna podawać piłkę do partnerów, a oni dzięki temu mają miejsce i czas, żeby trafić do kosza.

 

Jest niesamowicie szybki, zwłaszcza kiedy rusza na kosz. Chyba nie ma w Polsce obrońcy, który nie miałby problemów z jego pierwszym krokiem. Już wtedy najczęściej można oglądać jego plecy, a on kończy akcję efektownym wsadem. Trudno go zatrzymać, dlatego podobno każde spotkanie kończy niesamowicie poobijany, ale się nie skarży. Nawet wtedy, gdy dostanie butem w twarz. Po słynnym zdarzeniu z półfinału Pucharu Polski wyszedł do kibiców i rozdawał autografy, chociaż szyję miał obłożoną lodem.

 

Opinie trenerów, dziennikarzy i kolegów o Davidzie Jelinku w załączonym materiale wideo.

Łukasz Majchrzyk, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze