WTA Katowice Open: Kania zagra w turnieju głównym

Paula Kania i halowa mistrzyni Polski Anastazja Szoszyna z Ukrainy otrzymały dwie ostatnie "dzikie karty" do rozpoczynającego się w poniedziałek w Katowicach turnieju głównego tenisowych zawodów WTA. Z numerem jeden rozstawiona jest Agnieszka Radwańska.

W piątek organizatorzy poinformowali również, że "dziką kartę" do eliminacji turnieju Katowice Open otrzymała Maja Chwalińska.

Tego samego dnia okazało się, że z powodu kontuzji z udziału w imprezie musiały zrezygnować Czeszka Barbora Strycova oraz Słowenka Polona Hercog. Ich miejsce w drabince głównej zajęły Rumunka Andreea Mitu i Szwajcarka Stefanie Voegele.

Dzień wcześniej poinformowano, że w turnieju głównym wystąpi Magda Linette (Polka początkowo miała zagrać w rozpoczynających się w sobotę kwalifikacjach).

O przepustki do turnieju głównego zagrają 32 tenisistki - 28 na podstawie rankingu i cztery z "dzikimi kartami".

Turniej główny rozpocznie się 4 kwietnia. Rywalizacja toczyć się będzie w Spodku i połączonym z nim tunelem Międzynarodowym Centrum Kongresowym.

Największą gwiazdą organizowanych po raz czwarty zawodów (pula nagród 250 tys. dolarów) będzie Agnieszka Radwańska, która startowała w Katowicach w dwóch ostatnich latach i za każdym razem odpadała w półfinale.

Poprzednią edycję turnieju, w kwietniu 2015, wygrała Słowaczka Anna Karolina Schmiedlova, która w finale pokonała Camilę Giorgi 6:4, 6:3. Włoszka w półfinale okazała się lepsza od Radwańskiej.

Pierwszą edycję zawodów wygrała Włoszka Roberta Vinci, która w finale pokonała Czeszkę Petrę Kvitovą. Z powodów proceduralnych nie mogła wtedy zagrać Agnieszka Radwańska. W roku 2014 Polka już wystąpiła, odpadając w półfinale z późniejszą triumfatorką, Francuzką Alize Cornet.

Pierwszy turniej miał pulę nagród 235 tys. dol., potem wzrosła ona do 250 tys. Pierwsze dwie edycje rozgrywane były tylko w Spodku, w roku 2015 część meczów gościło wybudowane w międzyczasie Międzynarodowe Centrum Kongresowe.

Transmisje turnieju WTA Katowice Open na sportowych antenach Polsatu!

Polecamy transmisje tenisa na antenach Polsat Sport, Polsat Sport Extra oraz w IPLA TV. Sprawdź terminarz i obejrzyj na żywo TUTAJ!